Инфо за сите што не се упатени во HTC телефоните

Дискусија во форумот 'HTC' започната од .::SCORPION::., 16 ное 2008.

 1. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Редно беше и ваква тема да се отвори. HTC Тајванска фирма која првенствено произведуваше мобилни уреди за други компании, но од 15 јуни 2006 година почна и самата да ги продава под својот бренд, HTC. Уредите брендирани од Qtek, T-Mobile MDA, Vodafone VPA, Dopod, Orange SPV, O2 и i-Mate се произведени од HTC.
  За да ги разберете подобро погледнете го овој линк, бидејки многу е за пишување. А ке го задолжам Торте да го преадаптира за порталот ако може :D
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Добро би дошло целата табела да се среди за порталот;) Доста корисно инфо.
   
 3. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Корисна тема :)
  Може да се стави на порталот ;)
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Да да корисно ... кај нас попрво би купиле нокиа пример од хтц пошто им е познато ... ќе речат еј хтц од кај искочи па сеа тоа ... :D

  ќе го потсредам ова за на портал ;)
   
 5. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Истово ми го рече татко ми кога ги донесов дома Тач Дајмонд и Тач Про. Ми вика колку пари си фрлил за вака безвезе марка:)
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  :D:D:D

  а уште па не го ни знаат што телефон е ... па дури и по мобилари го гледаат ко телиња ... што е ова бе дечкоо :pos: а луѓево не ги знаат ... баш гледав според експертите ХТЦ е на првото место за квалитет :respekt:
   
 7. Schhh87

  Schhh87 Активен Член

  Член од:
  21 мар 2009
  Мислења:
  981
  Допаѓања:
  109
  Поени од трофеи:
  43
  haaah:pos:h ova me bendisa :) i stvarno e taka.I bas ne sakam htc da stani kako nokia i site da se kurcat.neka ostani htc onaka kako sto e...za tie sto navistina cenat kvaliteten telefon...
  btw mene mi e omilen brend ;)
   
 8. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge

Сподели преку: