Има ли некој со 3D принтер?

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од христијан, 8 јан 2016.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Има ли некој 3D принтер на форумов, ми треба да испринтам нешто, ќе платам и повеќе од потребното... Или некој да ми каже кај може да завршам ваква работа, пошто ми треба ептен, а не ми се исплати да купувам за еднаш само... :)
   
 2. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Прашај на ИТ форумот, таму имаш поголеми шанси да најдеш некој со 3D принтер. Good luck
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ozelis

  ozelis Нов член

  Член од:
  3 јун 2020
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Еден ден се соочив со потребата да купам еден. Поминав половина година заштедувајќи пари за тоа. Дури мораше да најде и дополнителна работа. Ако некогаш одите да купите ваш сопствен печатач, можам да препорачам да размислувате за тргување како опција. Работев со Instaforex, еве напис за тоа: instaforex review
   

Сподели преку: