Имаш или Немаш?

Дискусија во форумот 'Хумор и играчница' започната од Alfa Mobil Team, 7 јул 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  едноставна игра, членот под мене треба да одговори само со - да или не.

  а членот над него треба да постави прашање дали го има тоа или не!


  чпм има лап топ?
   
 2. GoldenWarior

  GoldenWarior Член

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Има
  чпм има ајфон?
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  во моментов немам.

  чпм дигитална камера?
   
 4. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Има и тоа незнае самиот колку и колку работат од нив :)

  ЧПМ има возачка дозвола
   
 5. GoldenWarior

  GoldenWarior Член

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Нема мал е уште :mario0:
  чпм има кола?
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  моја лична на мое име не, ама технички јас ја поседувам!

  чпм има повеќе од 3 мобилни негови лични?
   
 7. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Има...плус неколку расипани плус неколку што не ги користи old school

  ЧПМ има девојка :p
   
 8. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  Не ... у план е :Панк:

  ЧПМ има веспа ?
   
 9. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Не, за деца е.

  ЧПМ има диоптер?
   
 10. petargaro

  petargaro Нов член

  Член од:
  30 мар 2008
  Мислења:
  784
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  Немам:D
  ЧПМ има јахта
   

Сподели преку: