Имате проблеми или прашања во врска со вашиот Galaxy S - Прашања и Одговори тука

Дискусија во форумот 'Samsung i9000 Galaxy S' започната од sasko888, 22 ное 2010.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Јок. За друг прашувам. :)
   
 2. Nakolce

  Nakolce Член

  Член од:
  5 мај 2012
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефонов се поремети. Едноставно кажано. Одеднаш екранот стана зелен и првите неколку дена тоа зеленото траеше 2-3 секунди. Ама од средата не престана. Го однесов на сервис во мобилара и ми рекоа демек дисплејот бил треба да се мења. Колку што читам по интернетов некој конектор бил зезнат или незнам што. Ми треба малце помош за тоа што да правам. Дисплеј не ми се менува некако затоа што кошта колку пола од вредноста на телефонот.

  Еве и слика:
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. david985

  david985 Член

  Член од:
  18 дек 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  Вчера зедов Галакси Вибрант (С1) ...има инсталирано 4.2.2 SuperNexus version.....ама некако многу брзо ми ја троши батеријава....можно е да е до ромов...и ако е ....предложете некој друг...мислам дека нема разлика со С1...
   
 4. Zeleniot

  Zeleniot Нов член

  Член од:
  5 ное 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво, нов сум на форумов, пред се позз до сите. Имам самсунг галакси с и9000, инсаталирав IGo навигација ама нешо ми неќе ГПС на сателити да ми се поврзе и ми ја нема целата мапа на Македонија, читкав нешто по форумов и видов дека требало нешто да се инсталира или кракува ГПС от за да функционира. Па дали некој би сакал да биде љубезене и да ми помогне околу тоа да го средам. Значи сакам да ја користам навигацијата само преку ГПС без ВИФИ. Фала однапред. Поззз.
   
 5. MKD Timeless

  MKD Timeless Нов член

  Член од:
  11 мар 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  imam problem so Galaxy S2 GT_I9100 zaglaven mie vo recovery mode,ne se startuva softverot,se pojavuva sams logoto i si kruzi do beskraj...probuvav da go apdejtiram pa zaglaviv... ako nekoj znae sto treba da napravam neka pise plsss
  --- надополнето: Mar 11, 2014 3:48 PM ---
  imam problem so Galaxy S2 GT_I9100 zaglaven mie vo recovery mode,ne se startuva softverot,se pojavuva sams logoto i si kruzi do beskraj...probuvav da go apdejtiram pa zaglaviv... ako nekoj znae sto treba da napravam neka pise plsss
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  (Пишувај кирилица)
  Симни си оргинален фирмвер од sammobile.com и отпакувај го,ќе добиеш фајл со tar.md5 екстензија.
  Симни со odin 3.0.7
  Инсталирај драјвери .
  Стави го телефонот во даунлоад мод со држење на power+home+volume down па клик volume up и си во даунлоад.
  Упали один.
  Во один во PDA вчитај го tar.md5 фајлот што го симна.
  Во один треба да е штиклирано само ф.ресет...и ауто ребут.
  Ако один го има детектирано телефоно COM+ МОРА да биде плаво.
  Е сега само клик старт и за 7-8 минути ќе ти го врати на сток.


  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 7. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Прво пробај со рикавери. Значи влези во рикавери мод, бриши се, вајп дата и пробај да го уклучиш, ако несака тогаш постапката од претходниот пост.

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
   
 8. tomce.veles

  tomce.veles Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  Некој да препорача најдобар ром за Вибрант , по можност да зафака најмалку од рамот.Фала
   
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Цјаногенмод.

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
   
 10. tomce.veles

  tomce.veles Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  пробав 2 и ми заглавуваа на менито кога го сетираш телефонот. Можеш ли да ставиш линк од некој што си го пробал
   

Сподели преку: