Имате проблеми или прашања во врска со вашиот Galaxy S - Прашања и Одговори тука

Дискусија во форумот 'Samsung i9000 Galaxy S' започната од sasko888, 22 ное 2010.

1. StalkeR

StalkeR GSM Team

Член од:
    10 апр 2010
    Мислења:
    3.489
    Допаѓања:
    1.739
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Redmi Note3 Pro 3/32
    РОМ/Верзија:
    MIUI 8.3 weekly
    Јок. За друг прашувам. :)

2. Nakolce

Nakolce Член

Член од:
    5 мај 2012
    Мислења:
    75
    Допаѓања:
    8
    Поени од трофеи:
    8
    Телефонов се поремети. Едноставно кажано. Одеднаш екранот стана зелен и првите неколку дена тоа зеленото траеше 2-3 секунди. Ама од средата не престана. Го однесов на сервис во мобилара и ми рекоа демек дисплејот бил треба да се мења. Колку што читам по интернетов некој конектор бил зезнат или незнам што. Ми треба малце помош за тоа што да правам. Дисплеј не ми се менува некако затоа што кошта колку пола од вредноста на телефонот.

Еве и слика:

3. david985

david985 Член

Член од:
    18 дек 2012
    Мислења:
    35
    Допаѓања:
    10
    Поени од трофеи:
    8
    Вчера зедов Галакси Вибрант (С1) ...има инсталирано 4.2.2 SuperNexus version.....ама некако многу брзо ми ја троши батеријава....можно е да е до ромов...и ако е ....предложете некој друг...мислам дека нема разлика со С1...

4. Zeleniot

Zeleniot Нов член

Член од:
    5 ное 2013
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    Здраво, нов сум на форумов, пред се позз до сите. Имам самсунг галакси с и9000, инсаталирав IGo навигација ама нешо ми неќе ГПС на сателити да ми се поврзе и ми ја нема целата мапа на Македонија, читкав нешто по форумов и видов дека требало нешто да се инсталира или кракува ГПС от за да функционира. Па дали некој би сакал да биде љубезене и да ми помогне околу тоа да го средам. Значи сакам да ја користам навигацијата само преку ГПС без ВИФИ. Фала однапред. Поззз.

5. MKD Timeless

MKD Timeless Нов член

Член од:
    11 мар 2014
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    imam problem so Galaxy S2 GT_I9100 zaglaven mie vo recovery mode,ne se startuva softverot,se pojavuva sams logoto i si kruzi do beskraj...probuvav da go apdejtiram pa zaglaviv... ako nekoj znae sto treba da napravam neka pise plsss
    --- надополнето: Mar 11, 2014 3:48 PM ---
    imam problem so Galaxy S2 GT_I9100 zaglaven mie vo recovery mode,ne se startuva softverot,se pojavuva sams logoto i si kruzi do beskraj...probuvav da go apdejtiram pa zaglaviv... ako nekoj znae sto treba da napravam neka pise plsss

6. Gajche

Gajche GSM master

Член од:
    26 јун 2011
    Мислења:
    7.980
    Допаѓања:
    8.116
    Поени од трофеи:
    258
    (Пишувај кирилица)
    Симни си оргинален фирмвер од sammobile.com и отпакувај го,ќе добиеш фајл со tar.md5 екстензија.
    Симни со odin 3.0.7
    Инсталирај драјвери .
    Стави го телефонот во даунлоад мод со држење на power+home+volume down па клик volume up и си во даунлоад.
    Упали один.
    Во один во PDA вчитај го tar.md5 фајлот што го симна.
    Во один треба да е штиклирано само ф.ресет...и ауто ребут.
    Ако один го има детектирано телефоно COM+ МОРА да биде плаво.
    Е сега само клик старт и за 7-8 минути ќе ти го врати на сток.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

7. vonuzu

vonuzu Модератор

Член од:
    18 окт 2009
    Мислења:
    4.313
    Допаѓања:
    2.025
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Xiaomi Redmi Note 3
    РОМ/Верзија:
    MIUI8 by xiaomi.eu
    Прво пробај со рикавери. Значи влези во рикавери мод, бриши се, вајп дата и пробај да го уклучиш, ако несака тогаш постапката од претходниот пост.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

8. tomce.veles

tomce.veles Член

Член од:
    28 јун 2011
    Мислења:
    180
    Допаѓања:
    6
    Поени од трофеи:
    18
    Некој да препорача најдобар ром за Вибрант , по можност да зафака најмалку од рамот.Фала

9. vonuzu

vonuzu Модератор

Член од:
    18 окт 2009
    Мислења:
    4.313
    Допаѓања:
    2.025
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Xiaomi Redmi Note 3
    РОМ/Верзија:
    MIUI8 by xiaomi.eu
    Цјаногенмод.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

10. tomce.veles

tomce.veles Член

Член од:
    28 јун 2011
    Мислења:
    180
    Допаѓања:
    6
    Поени од трофеи:
    18
    пробав 2 и ми заглавуваа на менито кога го сетираш телефонот. Можеш ли да ставиш линк од некој што си го пробал

Сподели преку: