Изгубен Ајфон 5

Дискусија во форумот 'Канта' започната од Lastovicka, 27 мар 2015.

 1. Lastovicka

  Lastovicka Нов член

  Член од:
  27 мар 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво дечки,
  Јас во тскси најдов ајфон 5
  Ме интересира дали може да го продадам и колку одат таквите телефони без мајка и татко :)
  Само не ме советувајте да го вратам пошо 2 ми здиплија до сега
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.166
  Допаѓања:
  1.628
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Хмм најдобро е да го вратиш,ако тие што ти здиплиле тебе биле без душа совест и срце не биди и ти тоа,телефонот сигурно има Icloud и не можи да се користи.

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
  На Dzepar и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 3. Lastovicka

  Lastovicka Нов член

  Член од:
  27 мар 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Прашањето е колку идат ваквите телефони за шиткање :)))
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не се бавиме со тие работи тука на форум.
  Не е етички како прво.
   
  На Војвода, vlatko.donev, Ilija и уште 14 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: