Избор на телевизор

Дискусија во форумот 'Електроника' започната од full_infected, 26 окт 2016.

 1. full_infected

  full_infected Нов член

  Член од:
  1 окт 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Кој да го земам? Елџи има 5 а Самсунг 2 год гаранција. Самсунг има за нијанса поквалитетен екран а елџи за нијанса поевтин. Квалитет ми е битен, ваше мислење?

  [​IMG][​IMG]
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Јас би одбрал LG и подобар екран од самсунг кое има премногу бои .
   
 3. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  ^
  +1
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Поголемиот!
   
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ај размисли кое е поквалитетно оние со 5 години гаранција или од оние 2 гаранција ?


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Mоето досегашно искуство вели дека доколку не се расипе во првата година, ќе тера и 5. Гаранцијата само залажува. Таква фора направија корејциве со 7 години гаранција на коли, за да кажат демек ние сме подобри. А исти ташак се.
   
 7. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Нема врска гаранцијата, нека не залажува, иако си посигурен екстра 3 години. Само да не станеш домашен пријател во тие 5 години со сервисерите, да не се гледате често :).

  Нa LG-то ќе имаш не приметливо послаб контраст-појака бела зашто тој е со IPS панел, подобри бои и подобар агол на гледање.
  Самсунг е со VA панел, ќе имаш појака црна ама сепак со Ghosting effect, не толку лош агол на гледање, по нереални бои од ЛГ-то.

  Јас сум за ЛГ од овие два.
   
  На goran, StalkeR и Pane-G им се допаѓа ова.
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  три пати ако се расипе 4 пат си зимаш нов :) и те како треба гаранција хехе

  и јас сум за Лг


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На zokimk и Pane-G им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Свесен си дека на телевизорите се тоа се мести така?
   
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  +1 и oд мене зa LG

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   

Сподели преку: