Избор на Лаптоп ***ASUS***DELL***TOSHIBA

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од valerygocevski, 28 јун 2016.

 1. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  Во план сум да земам некој лаптоп до 45 000 денари па се мислам помеѓу овие 4 модели....


  http://setec.mk/Laptops/Notebooks/T...DIUS-2-IN-1-Intel-Core-i7-5500U-4M-Cache41888

  http://www.anhoch.com/product/15341...b1tbm335-4gbdvdrw156-hd-ledglossy-blackubuntu

  http://www.niko.com.mk/2013-02-17-10-42-24/intel-core-i7/asus-x550ln-dm126d-12gb-fhd-detail

  http://setec.mk/Laptops/Notebooks/ASUS-Gaming-K550JX-DM274D-FHD43684


  Веши предлози и ако има некој подобар до 45 000 денари кажете али мислам дека ASUS Gaming K550JX од setec.mk е најбориот избор помеѓу овие........
   
 2. boro1

  boro1 Познат Член

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  176
  Допаѓања:
  286
  Поени од трофеи:
  63
  Најдобар за игрички би требало да биде Асусот од Сетек, најјака графичка има.
   
 3. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Јас би одел на Asus Gaming K550JX без размислување.. Сите други се со U процесори кои што се каде каде полоши од HQ процесорот на Asus-от..
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  Ме премислуваат викаат дека асус после една година користење батеријата била лоша не држела струја воопшто.....

  а инаку и јас сум за Асусот од сетек. .............

  а разлика има ли помеѓу GTX 940m 4 GB и GTX 950m 2 GB ????? и која е подобра овака со различна рам меморија ???
   
 5. boro1

  boro1 Познат Член

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  176
  Допаѓања:
  286
  Поени од трофеи:
  63
  950 е скоро дупло појака. Тука можеш да видеш споредба помеѓу двете.
  Џабе се 4GB RAM на 940, кога тој рам е DDR3. Додека кај 950 е 2GB но DDR5.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Да не си зборел со некој корисник на Apple уред? они обично преувеличуваат така. Врска нема муабетот.
   
 7. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Како и твојот пост воедно. Врска нема муабетот ќе ти беше доволен одговор. Што си толку опседнат со Аппле?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На христијан, OLI-HAUG и pcbsd им се допаѓа ова.
 8. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Јас имам асус, еве во септември три години ќе пуни. Да не ја урочам батеријата, али до сега супер се покажа. Има околу 90% од фабричкиот капацитет. Го носам сегде со мене лап топот и никад не сум му се замарал некакви циклуси на батеријата да правам. Најчесто чекам да се исклучи, па тел тек тогаш ми поминува мрзата да отидам по пуњач
   
 9. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  Незнам во прв план е Асусот од сетек а во втор овој Toshiba Р55W пошто има touchscrren.
   
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Пример беше само. Опседнат не сум воопшто, но секој со своето.
   

Сподели преку: