Зошто го сакате/мразите Apple??

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од христијан, 25 дек 2014.

?

Дали го сакате или мразите Епл?

 1. Го мразам Епл

  6,9%
 2. Го сакам Епл

  24,1%
 3. Ме заболе за Епл...

  69,0%
 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Точно, а епл го зема од нив во замена за глупост. :)
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Хахахаха не за замена, туку со трошки им дал па после му украл и инспирирал патентот баш како мајкрософт што му направил на Аппле


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 3. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Што не си отворите тема: Што е постаро кокошката или јајцето?

  Sent from Xperia M2 D2303
   
  На krale, Pane-G и goran им се допаѓа ова.
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  ^оти одговорот ќе им биде дека и кокошката и јајцето се направени од Xerox.
   
  На RagingDemon, hensk, Dzepar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  кај apple ми се допаѓа што се е кај што го барам, интерфејсот е лесен за користење и не крашнуваат алпикациите како на андроидот.
  не ми се допаѓа што воопшто нема поддршка за постарите уреди како на некој начин да те приморува да купиш нов уред

  а одговорив дека ме заболе за епл, работам ајфон и андроид напоредно, ајфонот ми е по нафатен за работа.

  искрено ми фали времето пред 6-7 години кога можеше да купиш телефон и да ти биде интересен.
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ах кој ми го стави тоа „Ме заболе за епл“, реално сите ги заболе за епл, освен епл, ама финтата беше да се дискутира за негативности и добри особини...

  А иначе за поддршка, каква поддршка сакаш, еве јас во моментов користам 3 модели постар ајфон и имам најнов апедјт за него кој работи перфектно... :)
   
  На Skopjetesakam, Dzepar и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 7. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  app store ме нервира најмногу, што не ги филтрира апликациите што неможат да работат на постарите ајфони
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Од неодамна
  Appstore ти кажува дека имаш постара верзија на iOS
  и те прашува дали сакаш да ја инсталираш последната верзија од апликацијата која е компатибилна со iOS верзијата која ја користиш,
  само кликаш download и си продолжува со инсталација.
  Затоа изгледа нема стаено "филтер" .

  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
   
 9. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  па најчесто излегува this app requires ios 7 or later и ништо друго, тоа само 1 кога инсталирав фб така излезе
   
 10. ozelis

  ozelis Нов член

  Член од:
  3 јун 2020
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Не ми се допаѓа Apple. Изгледа добро, но невозможно да се работи. Јас сум трговец со девизен курс и не можам да работам преку макроа. Повеќето од софтверот се многу заостанати. Па јас тргувам преку прозорци. Сè оди добро. Одлучив да започнам со тргување пред 2 години по читањето instaforex review. Позитивните прегледи ме принудија да отворам демо сметка и да ја испробам,
   

Сподели преку: