Зошто го сакате/мразите Apple??

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од христијан, 25 дек 2014.

?

Дали го сакате или мразите Епл?

 1. Го мразам Епл

  6,9%
 2. Го сакам Епл

  24,1%
 3. Ме заболе за Епл...

  69,0%
 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Е па тогаш Мајкрософт не го украде О.С од Аппле туку само графички интерфејс значи ,,инспирирале " од Аппле хахахаха
  и сега велиш по заслуга на Аппле ,но не е туку баш обратно Аппле го игра валкано по заслуга на Мајкрософт. :D
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Не, графичкиот интерфејс тогаш не постоел, значи е украден, не инспириран. :)
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Тоа ништо не менува тоа е само интерфејс,а не О.С


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Па ај ти замисли си како ќе изгледаше PC без маус и прозорци? :)
   
 5. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  прозорци,како на иос или на Андроид мислиш
  мислиш како апликации инсталирани или како апликации и виџгети кој се цело време активни ако се на прозорец
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А пред маусот како изгледаше ПЦ-то со тракпад тоа е сличен принцип како кај лаптопите :D


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 7. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Од кај па сеа ова? Писито си имаше ДОС и немаше ни мауси ни трекпади. Кога тргна со Виндоусот, тогаш и излегоа писи мауси и трекпади.
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Пред маусот, немало ништо слично на маусот. Единствено била тастатурата за комуникација со компјутер и куцање терминал. :)
   
 9. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Маусот за прв пат се појави кај Ејпл, а после некое време го дадоа и скролот на маусот, останото е се историја :D
   
 10. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ноуп. XEROX го измислил и маусот и ГУИ-то
   
  На христијан, Pane-G и OLI-HAUG им се допаѓа ова.

Сподели преку: