Зошто го сакате/мразите Apple??

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од христијан, 25 дек 2014.

?

Дали го сакате или мразите Епл?

 1. Го мразам Епл

  6,9%
 2. Го сакам Епл

  24,1%
 3. Ме заболе за Епл...

  69,0%
 1. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  море и друго е одговорот,
  и да имам не давам толку,тоа е вистината
   
  staycalm, RagingDemon, Dzepar и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Хејтерите имаат муда да признаат и да критикуваат ама нејќат да кажат оти ,,Им заболе за Apple " ете затоа :D
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Ејпл стана лидер (ако можам да кажам) по заслуга на Microsfot. Да не беше онаа инвестиција на Гејтс во Apple при крајот на 90-тите тешко дека Apple ке постоеше денес.
   
  На krale и Pane-G им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  14e80w8.gif
   
  На RagingDemon и Pane-G им се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  А првата работа на Microsoft му ја даде Apple.... Небитно, историја...
   
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Врска нема ова, да не инвестирал Гејтс, ќе инвестирал некој друг... Мајкрософт немаше да биде мајкрософт, ако не беше епл, некои си 10 години пред таа инвестиција.
  Мислам, неможеш да кажеш дека е по заслуга на мајкрософт.. По заслуга на епл, епл си стана лидер, а мајкрософт си тоне по своја заслуга.
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Хахахаха и тоа нема врска мајкрософт го купија тогашни 150 милиони долари од акција на Аппле значи може да поседува делумно од софтвески пакет од Аппле и потоа останатото мајкрософт го развива свој софтвер и на крај Аппле го тужи,алооо мајкрософт го плати 150 милони долари слична постапка како со Нокиа што направија околу хардвески дел значи Аппле се најде жртва како со нокиа и денеска Аппле и Мајкрософт валкано играат.


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Договорот беше да се развива офис за мек во наредни 5 години или така нешто, а епл да го направи explorer дифолт на нивниот OS.
  Не ти го разбрав баш постот, ама како што сфатив, сакаш да кажеш дека мајкрософт со тоа што поседувал акции во вредност од 150 милиони долари имал право да си го земе софтверот од епл и да си го направи свој или?
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Па така нешто делумно дел од софтверски пакет и потоа си го развива свој ОС со exe.код и тоа стана првиот ДОС О.С на мајкрософт ,а аппле колку што разбрав не го дочитал договорот да не речам клаузула и на тој начин Аппле сам се заеба како што му се случи на Нокиа и подоцна Аппле си развива свој О.С по примерот на мајкрософт


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Не, не, грешка си.. Дос е многу порано пред тој договор, уште пред заминувањето на Џобс од епл... Незнам што и се случило на Нокиа, ама кај Епл вакво нешто нема. Досот не е украден од Епл. Украден е графичкиот интерфејс од мекинтош. А тоа е многу поназад од времето кога Мајкрософт купил акции на Епл.. :)
   

Сподели преку: