Заштитна футрола за Note 3

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од filipkir, 1 фев 2015.

 1. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Дечки, денеска за малце од раце ќе го испуштев нотето, па затоа решив да му купам заштитна футрола. Може да е било каква, само да не е на преклоп и да биде црна. Некоја слична футролка како на сликава би ми била најидеална.
  [​IMG]
   
 2. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Јас од мегамобил земав ваква силиконска футрола за Ноте 3,одлична е,доста го заштитува телефонот,едино што е малце подебела,па ако си навикнат на Ноте без футрола ќе ти биде малце грдо во старт..Е и да,на оваа футрола полначот не влегува поради поради тоа што е дебел силиконот,па морам да ја вадам за да го ставам на полнач телефонот..Со некои други полначи што се малце потенки неморам,но на мојот морам да вадам цело време..
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 3. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Фуг
  Футролата е добра на изглед, ама ова што не влага пуњачот ми е dealbreaker :(
   
 4. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Во принцип за малку не влегува полначот,малце да го засецнеш силиконот и мислам дека нема да имаш проблем за полнење..
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 5. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Искрено кажано не ми прави многу мерак таа футрола.
  Ај можеби некој од мобилариве ќе ми излезе во пресрет. Ќе му бидам многу благодарен.
   
 6. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Тоа е више друго ако не ти прави кеиф :) Се надевам Крале,Алфа некој ќе имаат некоја по твој вкус :)
   
 7. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Земи си бамперче нема подобро, ја си нарачав од dx мислам дека беше 150 ден не го прави голем телефонот и ти го задржува истото чуство во рака како да си без заштита рамката ке ти биде согурна и со едно темперед гласс си мирен
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Пиши ПП ако си од Скопје,
  јас ќе ти дадам на поклон Ноте 3 TPU футролка,нова некористена 2 исти имам вишак ;)
  Еве слики,мислам дека е таква каква што бараш само е сива боја.
  (Полначот си влегува нез проблем)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
  На Bumblebee, marchesk, Dzepar и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: