Заштита за екран на ајфон 6

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од Dimza, 16 апр 2015.

 1. Dimza

  Dimza Активен Член

  Член од:
  22 апр 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  28
  Дали знаете кој е најубав протектор за екран од стакло но воедно да има прифатлива цена за ајфон 6?
   
 2. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Имаш темперед глас 200-300 денара се подобра заштита амин

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Било во која мобилара има како што рече членот погоре темперед глас протектор, тоа ти е ултимејт заштита + некоја маска, да не речам немаш гајле од кршење и сл... дури и не се гребе.
  Мене ми падна телефонот на раб од маса стаклена, и темперед гласот напукна малце, а екранот беше писта :)
   
 4. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  163
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Имаше еден случај кај шо му падна телефонот со стаклена фолија и пукна..И детето си мислеше дека е фолијата...Оди да смени друга, на крајот тачот пукнат, а фолијата здрава..Така да, и стаклена фолија не заштитва нешто баш :)
   
 5. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  На едно другарче му падна ајфонот врз кој имаше стаклен скрин протектор, екранот си беше недопрен, а протекторот пукна на пола. Така да, би рекол дека е доста добра заштита, за не многу пари. Сепак екраните се најскапата компонента во мобилните телефони..
  Мислам дека кај ајфоните не се заедно екранот и заштитното стакло, и дека ако пукне заштитното стакло, само тоа се менува, екранот не. Ама и да е така сигурно би чинело над 50 евра стаклото, што не се малку пари. :)  Sent from my SM-N910G
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  За кој пазар ти е Ноте 4кава.
  Гледам N910G ти е.
  Овие се продаваат у Индија ,снапдрагон верзија 910G.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 7. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Сингапур и австралија е тој модел наменет

  Sent from my Galaxy Note 4 [SM-N910F]
   
 8. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Има на зелено пазарче темперед глас протектор од 2мм и 4мм дебелина-250 ден. Јас ставив 2 мм а маски (ама добри) најголем избор во Мобил електроник карши Симпо
   
 9. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Mobelix FTW. Еден правилен модел не донесоа. Уште малце па ќе почнат да носат телефони наменети за други планети :)

  Sent from my SM-N910G
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Не бе зш.
  Топ си е моделот.
  Исто ти се фаќа дали е F или G или Ш,битно да работи ;)

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: