Засилувач на WLAN

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Domecot, 11 дек 2008.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ја немав осетено разлика ...
   
 2. dimitarc@srkaj.com

  dimitarc@srkaj.com Нов член

  Член од:
  23 јун 2008
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Два 2-3-4 мрежи повеќе Иако нокијата дава 5-10 повеќе.
   
 3. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Помош, како да го избришам фајлот. Користам SE G900 и кога одам Scan не ми отвара ништо си бара цело време и ништо не дава. А сега почна и да ми го укочува телефонот кога ке одам SCAN. ПОМОШ:!!!:
   
 4. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Избриши го со swiss manager или x-plore. Како го стави фајлот?????
  Со copy & paste?
   
 5. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Го користам Swiss Manager-от, кај што беше фајлот му направив Cut и го пастирав во C:/Resource, а кога ке отидам таму не ми дава ништо, како ништо да не сум префрлил.
   
 6. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Баш чудно. Имаш неколку решениа.
  Форматирај го телефонот.
  Прати му имеил на стризло и каши му за проблемот
  Флешувај го (али не би одел за ова)
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Форматирај го и ќе се среди све
   
 8. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Направив мастер ресет, па ваљда ке биде се како што треба. Благодарам!
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Мора да биде пробај ќе видиш ... сите модирања ги брише ... ја имав милион модови и морав формат после тоа ништо стандард беше ;)
   
 10. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Сега проверив, место фајлот wlansc.ini да го префрлам во C:/Resource јас сум го префрлил во Z:/Resource, сега пробувам да го избришам ама не ми ја дава опцијата за delete. Што да правам ??? :СекС:
   

Сподели преку: