Засилувач на WLAN

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Domecot, 11 дек 2008.

 1. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Засилувач на радиусот на WLAN-от на UIQ3 телефоните.Проверено работи на п1 и на п990.
   

  Прикачени податотеки:

 2. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Tука нема фајл бе друже? :)
   
 3. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Имаше пред малце и го снема :)
  Мислам дека ќе дојде пак кај и да е :D
   
 4. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Еве го бе :) Го стаив пак
   
 5. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  дечки како се инсталира ова ова не е СИС филе нешо тука поинаку требит ако мозит помош
   
 6. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Копирај го фајлот у C/resource и дај му рестарт на телефонот и шибај:!!!:
   
 7. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  рестарт само да го исклуцам уклуцам ?или со си батерија и сим картчка и како ке знам дека ке работит ?
   
 8. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  исклучи уклучи.па ќе приметиш ако користиш WLAN ке се зголеми радиусот за 40% ке биде сигналот посилен.Ако користиш WiFi види како ке биде БЕЗ и СО модов.
   
 9. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
 10. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  хаха ок море алек и ти не сум јас до толку прост иначе морат да го ставам филов во меморија од телефонов или мојт и во мемориска картичка ?
   

Сподели преку: