Замена на дисплеу Samsung Galaxy A3

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од stefki, 24 апр 2018.

 1. stefki

  stefki Нов член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Поздрав до сите.
  Дали има некој сервис кој би се нафатил да ми го смени дисплејот на Samsung Galaxy A3 2016 , екранот го имам веќе нарачано од aliexpress.
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Претпоставувам дека е обичен ТФТ екран, ако си го купил ефтино сигурно не е амолед тенок
  резолуцијата и боите се смешка и многу е подебел не го собира во рамката и може да ти свети од страна

  сликај ми го убаво што ти стигнало, напрај неколку фотки од позади од страна, дали е со рамка без да го видиме
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  А310 не оди со рамка :) проблем при монтажа може да биде само доколку е ЛЦД/ТФТ поради тоа што се повисоки екраните и ќе штрчи надвор од рамката, тачот нема да биде смут лизгањето и ќе ја троши батеријата за 3-5 часа дури и во мирување затоа што цело време свети :)
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Да ти сликам утре тфт што оди со рамка зошто не го собира во фабричката :) и со 2цм дебело хоме копче хаха
   

Сподели преку: