Проблем Замена на батерија на ZTE AXON 7

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од clen 7, 14 фев 2019.

 1. clen 7

  clen 7 Нов член

  Член од:
  9 апр 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Дали некој знае каде и дали уопште може негде кај нас да се смени батерија и charging port на ZTE Axon 7 ?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Делови малце потешко на овие простори (балканов со се Турција) да најдеш, да така најубаво нарачај си али/ибеј а јас сум во можност да ти извршам монтажа и на двете работи поточно проблематичен е конекторот, баатеријата би била гратис уз конекторот а монтажа :)

  контакт: 075421493 доколу не ме добиеш на пп.
   

Сподели преку: