Заклучен Pattern code на Quart QT450 .

Дискусија во форумот 'Останати брендови' започната од pance24, 21 авг 2014.

 1. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.076
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ги нема фирмверите на сајтот на амц повеке. Некој да не знае од каде може да симнам баш за овој модел ми треба, qt450. Им пишав и на амц но не даваат линк, да сум го носел во нивниот сервис, 600 денари.. Баш сега ке се дигнам од Струмица за Скопје..

  @Gajche?

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Ич не би знаел пријателе.
  Порано ги имаа на сајтот,чим ги нема веќе тешко да најдеш оригинален фирмвер .

  Пробај побарај од некој друг таблет со ист чепсет и иста реозлуција.

  Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Амц изгубија скоро лиценци затоа несмејат да ги стават на сајтот.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На vonuzu и Gajche им се допаѓа ова.
 4. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Quart и нивни бренд ако не грешам...
   

Сподели преку: