Проблем Заглавен huawei p9 lite Mолам Помош

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од Slavko, 22 фев 2018.

 1. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Пред некоја ден купив п9 лајт кој беше рутиран и имаше некој ром 7.1.2 добро работеше,но ме фанаа будалите сакав да го вратам на фабрички (бидејки сецкаше видеото).Инаку бутлоадерот беше отклучен и фрп.Пробав со мемориска картичка крева до 5 посто со 3-4 софтвери со app фајлови ставени во dload не сака.Пробав и со srk tool го флешнав и пак нема софтвер.Сега само го има фабричкото рекавери.Не можам сега ниако да пробам пошто не ми го пронаоѓа телефонот бидејки нема софтвер.Барам некој да ми помогне ке си платам што треба.Во прилог еве и слика што кажува кога ке го вклучам.Ве молам за помош
   

  Прикачени податотеки:

 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  во фастбут, неможеш да го заклучиш бутлоадерот/
   
 3. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Не ми одговоривте дали постoи решение за овој проблем кој го имам ?
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  заборавив прашалник да ти ставам, дали можеш да го заклучиш фастбутот?

  решение каде ќе платиш (прилично многу накај 30/35еур) има, сакам да видам во која кондиција е бутлоадерот и меморијата, дали можам да ти помогнам сам да си го решиш и притоа да не фрлиш ни еден долар.

  https://funkyhuawei.club/ еве ти едноставно решение, плати си и завршена работа.
  Ако не ти се инвестира во кредити кај мене ќе те чини 2000 денари со работна рака.
   
 5. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  дали сигурно ке го средеш за 2000денари?
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  затоа те прашувам, дали можеш да го заклучиш телефонот т.е. да впишеш нешто во меморијата. Сум имал случаеви и да е хардвер проблем, иако е нов уред доста серии има со фалични нанд мемории, сигурно ќе знам кога ќе ми го донесеш на маса и ќе изгубам едно 2 саати.
   

Сподели преку: