Забрзување на менито на UIQ3

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Domecot, 11 дек 2008.

 1. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Копирајте го .txt фајлот во Private\10202be9 и мавнете му рестарт на телефонот.Пред да го инсталирате модов шетајте малце по менито и видете како ке биде ПРЕД и ПОСЛЕ( звучам како топ-шоп).
   

  Прикачени податотеки:

 2. kiretasevski

  kiretasevski Нов член

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ја не гледам ништо разлика кај мене, имам SonyEricsson G700.
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Добро ова повеќе е за П990 тој е поспор ... Г700 веќе е солиден
   
 4. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  За П990 би дошло топ за второто мени... Мислам не главното, туку тоа другото шо е за сопствени shortcuts... standby screen не знам као го викате. :) А доста споро е кај П990, па со модов би требало да иде побрзо.
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Дај го фајлот ... отиден е :Незнам:
   
 6. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Done & done.
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ај сеа ќе го пробам на П990 мада пипс више иам ставено
   
 8. 2Slow2Race

  2Slow2Race Член

  Член од:
  5 авг 2008
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  18
  Поени од трофеи:
  18
  Samo shto go instalirav, vaka na prv pogled deluva deka pobrzo vleguva i izleguva od menijata...

  Pozdrav,

  Aleksandar
   

Сподели преку: