Проблем Заборавен код на Samsung Ativ S

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од obiwan, 31 јан 2016.

 1. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  Значи вака: Мобилниов беше заборавен подолго време и онака си стоеше во фиока. Денес го палам да си ги извадам податоците од него и да го напунам, кога никако не ми текнува кодот. Сега ме интересира освен фактори ресет има ли друг начин да го упалам, бидејќи сварно ми требаат контактите и сликите?
   
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  alfa mobil ќе ти го среде, имс еден софтвер за тоа, контактирај ги нив.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На obiwan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Прво се надевам дека си го памтиш гугл акаунтот кој ти е на телефонот.
  Пробај со неколку погрешни кодови па ако ти дај опција "forgotten ..." можиш преку неа со "google account credentials" да го деактивираш кодот.
  Лично никогаш не сум пробал ама другарче го отклучи со заборавен патерн на овој начин.
  А @gug1 ако неразбира подалеку од носот нека не трча прв да одговори. Се знај дека како крајно решение е сервис ама не и прво, а сигурно не како прв одговор на форум наменет за мобилни.
   
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Членот штом разбира хард ресет, ваљда го знае за гугл акаунтот, а ти поима немаш за тоа што го пишав ја.
  ругаш само...

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 5. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  Другар ова би било добро на андроид, ако не си упатен ативот работи на WP 8. :)
  Така да гугл акаунт нема, имаше мајкрософт акаунт кој е избришан.
   
  На Alfa Mobil Team и Torte Mobile им се допаѓа ова.
 6. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Упс!
  На крај памет не ми дојде дека е WP.
  сори!
   
 7. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  А малку он топик? :)
  Значи ми останува да го контактирам алфа мобил?

  Sent from my SM-G350 using Tapatalk
   
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  075421493 025211-745

  Јави се прашај, мислам дека бошко го има тај софтвер, само тај телефон и тај ОС види како и цена.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  За жал нема опција на виндоус уреди да им направиме бајпас на пасворд/или било каков друг тип на заклучување. Еден од моиве колеги вели дека постојат некои експериментални но ако е на постара верзија на виндоус, да така освен време ништо друго неможеш да изгубиш ако ни го донесеш на 2-3 дена ;)
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. obiwan

  obiwan Активен Член

  Член од:
  2 јун 2011
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  28
  Му направив хард ресет, изгубив трпение. Бев денес тука кај 2-3 сервисери и сите рекоа дека нема шанси.. Се спасив од пат до Скопје, но не и податоците.
  Фала ви на сите и памет за друг пат. Не за бадиела рекле - паметниот запишува, а будалата памти. :)
   
  На dino_bt, goran и gug1 им се допаѓа ова.

Сподели преку: