Жилети и опрема за бричење

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од Darkmen, 30 апр 2015.

 1. Darkmen

  Darkmen Член

  Член од:
  8 фев 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  61
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Note 4 n910f
  РОМ/Верзија:
  Kitkat 4.4.4 Nova L
  Малце ќе одам Оф Топик, морам да го поделам ова искуство за праткава од ИБеј, ја нарачав на 21ви април, на 22 ми ја испрати, од Ј. Кореја е продавачот.Ме частеше Tracking Number и пратката е кај мене денес, за една еб.. а недела, не знам, може сте имале вакво искуство ама јас не, за толку кратко време да стигне пратка и све да биде Топ(и кафенце башка), ке паднев у несвест коа видов вчера дека е во МК праткава. Значи мн позитивно искуство имам со Корејскиве продавачи ама овој "претера", секоја чест
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Luxell, Justice for All, K.G и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  863
  Допаѓања:
  755
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Ај пушти линкче од продавачов, глеаш бричеви никад не ми текнало да си порачам од ибеј :D
   
  На goran и Darkmen им се допаѓа ова.
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Каков цар :)
  Браво .

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Darkmen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Darkmen

  Darkmen Член

  Член од:
  8 фев 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  61
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Note 4 n910f
  РОМ/Верзија:
  Kitkat 4.4.4 Nova L
  Мене филингот ми е незаменлив, да си чекаш пратка од Светот некаде, можда има и кај нас, не сум барал воопшто. Иначе за подарок е, другарот нема добар брич па да го освежам. Барав и крем банани на ибеј, и тоа ке си нарачам само за филингот, ама нема изледа тоа
   
  На Tomislav96 и Bumblebee им се допаѓа ова.
 5. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Ја исто пред два месеца нарачав процесор од Ј.Кореа и не ми се верува колку брзо стаса за 5-6 дена беше кај мене пред врата немаше кафе али сепак ме изненади брзина која стигна ја очекував месец два најмалце да чекам :)

  Може линк од производот и ја сум заеинтерсиран да си го купам

  Sent from my Galaxy Note 4 [SM-N910F]
   
  На Darkmen и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 6. Darkmen

  Darkmen Член

  Член од:
  8 фев 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  61
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Note 4 n910f
  РОМ/Верзија:
  Kitkat 4.4.4 Nova L
  http://www.ebay.com/itm/221659528883?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
   
  На haCk0r му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Момци сериозни сте со бричевиве ? Секаде ги има кај нас, дури и на пазарчиња. И преценет е, не вреди за парите. :)

  Sent from my SM-N910G
   
  На Effendi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Кај нас што се се со квалитет нула

  Sent from my Galaxy Note 4 [SM-N910F]
   
  На kirev, Војвода и Darkmen им се допаѓа ова.
 9. Darkmen

  Darkmen Член

  Член од:
  8 фев 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  61
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Note 4 n910f
  РОМ/Верзија:
  Kitkat 4.4.4 Nova L
  Другар збориме за Gillette Proglide со 9 патрони, да се изнабричиш мазно и долгоо време. НИШТО подобро од добро бикче, бричењето уживање.
   
  На haCk0r и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 10. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Ги користев порано, али не ми беа ништо посебно. Нема некија голема разлика од обичните gillette што беа со две три ножиња. Али маркетинг, добар дизајн = gillette wins. Се извинувам на офтопик :)

  Sent from my SM-N910G
   
  На Alexx му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: