ИНФО Екстерни батерии

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од Bumblebee, 20 ное 2016.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ај препорачајте добра екстерна батерија.
  Али да се стварно вистински ампер часови, не да пишува 10000mah а едвај до 90 посто да го пуни телефонот...

  Некоиа у мк што ја има за итно ми е..

  За понатака планирам да си нарачам aukey ми се чинат како топ...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Не сум ја користел, но по форуми сите ја фалат mi Power Bank. Ако не се лажам, околу 1500 е во хи.мк
   
  На Bobi25 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Немал веќе... затоа прашувам..


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Не знам колку итно ти е и за колку време ти е, али ако сакаш имам јас една 10 000мах што можам да ти ја позајмам
   
 5. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Ја иам тп линк 10.000 ка од сет купена 2100 ден и сум презадоволен веќе 2ра година ја користам. Полни ајфон и ајпад. 2 порти има 2.1 2.4
   
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Не држи 1 ден 6s или?

  Xiaomi имаат ѕверски 10000 mAh.
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  24/7 сум на телефон од 7 сабајле до 2 нокеска минимум. Со милион меиолови... држи вадам по 5 6 саата јузич и тоа на 4г...

  Така да по 2 пати го полнам обавезно...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Само RN3P за тебе, или S7 Edge.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Иначе поише држи 6с у споредба со ми5 што имав...

  Нема везе еве и пријателче заедно сме има с7 еџ, јас го пунев пред пола саат, сеа он..

  Исти кур
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Незнам каде сте лоцирани и каков сигнал имате, ако е слаб џабе е се.
   

Сподели преку: