ИНФО Екстерни Батерии ... искуство?

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од kikoLvp, 27 мар 2015.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  1A треба да ти биде излезната моќ
  само ова 5600мAh за 500 ден малце ми е сомнително ... кај виде?
   
 2. kikoLvp

  kikoLvp Нов член

  Член од:
  5 авг 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  онака по реклама5 ... па забележав повекето екстерни на огласиве се Повер Банк ... па има од помали околу 2000мА околу 300ден дан беа ... па околу 5000мА ... 500-600ден ... и другите поголеми валда од 10 000мА нагоре некои ..
  е незнам какви се..дали ги бива итн. А имам приметено и СОНИ имаат екстерна.. може подобро таква..
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Освен од Мегамобил од www.hi.mk или од познати мобилари или дуќани за ИТ опрема,избегавај да купуваш екстерни батерии од друго место,пошто ќе платиш за 5000 мили ампера а ќе добиеш 750ma/h.

  Ако веќе купуваш екстерна,зами си Xiaomi ,ем не е скапа еммголем капацитет ем издржлива ептен.

  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
   
  На kikoLvp, Dzepar, Bumblebee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. draganco75

  draganco75 Активен Член

  Член од:
  27 јун 2010
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  132
  Поени од трофеи:
  43
  www.kupioddoma.com 20 000 ma/h за 1000 денари со соларен полнач и кабелче и 3 месеци гаранција. Има и светло. Работи перфектно. Подобра оонуда не сум нашол.

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Aхам... Колку си сигурен дека има 20 000 mA/h? Јас сум 100% сигурен дека е околу 5-9 :)
   
 6. draganco75

  draganco75 Активен Член

  Член од:
  27 јун 2010
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  132
  Поени од трофеи:
  43
  Пробано најмалку 3 полнења на Ноте 3. Добро е што има 1А и 2А излез, а можеш и два уреди одеднаш да полниш.

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  Последна промена: 19 апр 2015
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Толку значи, макс 10 000 :)
   
 8. draganco75

  draganco75 Активен Член

  Член од:
  27 јун 2010
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  132
  Поени од трофеи:
  43
  Најмалку.....а уште има според лед индикаторот

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. danix01

  danix01 Член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  14
  Поени од трофеи:
  18

Сподели преку: