ИНФО Екстерни Батерии ... искуство?

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од kikoLvp, 27 мар 2015.

 1. kikoLvp

  kikoLvp Нов член

  Член од:
  5 авг 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Што мислите за екстерните батерии.. дали има некој искуство ..
  - Во ред е да се користат или прават некој проблем врз телефонот ?
  п.с извинете ако веке постоела слична тема.. пратете ми
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Секако дека се практични и наоѓаат примена кога ќе ти снема батерија а си ја носиш со себе
  само зависи од телефонот, одбери си капацитет и излезна моќ колкава да има
   
  На kikoLvp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Мислиме дека се добри ;)
  Не прават никаква штета ниту проблем доколку се наменети за тоа и доколку амперажата е ОК.

  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
   
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Има едни од Xiaomi, Многу се добри а и не се мн скапи, а 10000 mah e..
  [​IMG]

  Live Long And Prosper
   
 5. Atila

  Atila Член

  Член од:
  31 авг 2011
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  57
  Поени од трофеи:
  18
  Sent from my GT-I9300 using Xparent Cyan Tapatalk 2
   
 6. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Јас многу мерак имам фрлено на оваа батерија, ама ја нема во МК, па се прашував дали од некоја мобилара може да се нарача. Многу ќе му бидам благодарен на тој што ќе ми помогне да го најдам овој модел на батерија.

   
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Како ја нема во мк :) @the_maker контактрај го
   
 8. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113

  http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00GYD782A/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

  Првите испорачуваат во МК
   
 9. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Фала на помошта ама во меѓувреме после подетално гледање на рецензии се предомислив. Оваа батерија e премногу големa и ќе ми го направи телефонот да изгледа како радиостаница (токивоки) :D
   
 10. kikoLvp

  kikoLvp Нов член

  Член од:
  5 авг 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Имам ХТЦ Оне-х .. 1800мА батерија,
  -е сега капацитетот на екстерната батерија валда е релативно..кој колку сака големина..? (глеам има некои Повер Банк 5600мА 500ден, валда за околу 2 пати би го полнеле)
  -а како да видам за оне-х излезна моќ колкава треба да биде на екстерната бат. ?
   

Сподели преку: