Држач за телевизор

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од Noc 32, 17 јан 2015.

 1. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Сакам да закачам телевизор од 11 кг на ѕид и земав пеперутка држач ама држачот е краток. Треба да го монтирам држачот или на горните или на долните дупки од телевизорот. Димензиите на дупките во ширина се точни ама во висина не се.
  Што ако го монтирам само на два штрафа?
  Многу треба да се замарам да го враќам па да барам друг држач...
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Дали ова замарање ти е ПОМАЛО од барање на друг држач, потоа сервис за телевизори, да чекаш 1 месец да ти најдат нов екран, и да одиш цел месец на работа да ја платиш настанатата штета?
   
 3. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Абе дека си во право, во право си ама се надевав дека некој ќе ми каже „уживај бе стај го на два штрафа„ :D
   
 4. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Евтино решение , флах (метална плочка) барем 4-5 мм дебелина со две дупки на растојание кое ти фали. Флахот прво го штрафиш на држачот, и потоа на ТВ. Знам дека е импровизација и грозно изгледа (мада тоа ти е од позади) ама двете дупки кои пасуваат од држачот ќе бидата сосема доволни со помош на оваа импровизација. Се разбира доколку не ти се даваат екстра пари за нов држач.
  Edit,: ако ти е проблем флахот и бушењето, пиши ПП ги имаш гратис од мене.
   
  krale, Noc 32, goran и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Браво @Misko6000 :)

  Јас сакав истото решение да му го пишам,
  ама си викам ,
  може @Noc 32 не сака да буши и да праи продужеток и да се замара :)

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  На исти ваков принцип монтирав лани лг тв одлична импровизација.

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Хахахахах фала ти на понудата за помош другар, го ценам тоа :)
  Бев да видам до нептун и сет денес пак за држач кој што би му одговарал на телевизорот ама не можам да најдам таква пеперутка. Можеби и ќе направам некоја ваква импровизација ако не најдам држач каков што ми треба.
   
 8. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  you r very welcome

  Sent from my HM NOTE 1LTEW
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: