Додадени се Power User's

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Alfa Mobil Team, 30 мар 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  значи од денеска официјално - додадов нова група на јузери - Power Users.

  значи за да бидете дел од Power Users треба да бидете најмалку 93 дена регистриран, да имате минимум 90 поени репутација и минимум 100 мислења, после 100-то мислење автоматски станувате член на оваа група.

  Предноста на пауер јузерите ќе биде што ќе можат да ги гледаат линковите во заштитените теми како Samsung/Siemens/Sony Ericsson Firmware Files а наскоро и многу други корисни подфоруми, воедно и во тек сум да направам и друга група која ќе има пристап до download (support) ареата, од утре малце појќе ќе се зафатам со модерирањево и доделување на премисии.

  Пријатно сурфање, - ГСМмкд Тим!
   
 2. Tyler

  Tyler Активен Член

  Член од:
  17 мар 2008
  Мислења:
  317
  Допаѓања:
  130
  Поени од трофеи:
  43
  Каде ли ќе спамувам сега за да дојдам до 100 ах...
  И зашто 93,демек 31*3? :)

  Супер идеја,сеа ќе може неограничено игри пиратски да аплоадирам у ВИП деловите :)
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  под вип делови моментално спаѓаат само подфорумите: самсунг/сониериксон и сименс фирмвер фајлс.

  за понатка ќе видиме... може да има и повеќе групи и различни премисии.

  Пиратерија е забранета на овој форум! :D
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Зашто едноставно не го смениме правилото. Само 100 КВАЛИТЕТНИ ПОСТА (да не е спам), 90 поени репутација е малце тешко додека собере некој, исто и некој сега што се регистрирал, да мора да чека 90 дена за да симне некој фирмвер и слично...
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  не, туку деновиве ќе направиш - минимум 12 карактери да има еден пост за да се овозможи негово постирање, значи нема да може да се пишуваат постови во стил на: благодарам, фала, браво, закон, луд е, леле...

  а морам да ги делам на пауер и регистред јузери, затоа што некој пауер јузер кога ќе напраи фрки и да има 500 поста - можам да го симнам во регистриран - нормален јузер. :D

  oва колку за почеток е доволно, форумов до пред летово ќе биде толку натрупан со информации што ни самиот ќе незнам каде што ми стои :pos: тогаш можеме да напраиме нешто - не толку комплицирано.

  бај д веј, пред малку изместив во пауер јузерите, може да има и 3 дена од неговата регистрација - доколку има 100 или над 100 поста - автоматски станува пауер јузер.
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Е таков те сакам. 3 дена се таман. Со 90 дена испаѓа дека до Јуни-Јули никој несмее да види што постираш:pos:
   
 7. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Ееее ова е добро.
  Малце јас покасно се пуштам во темава, бидејќи до сега бев во школо. :D

  П.С. А ова Алфа Мобил Тим што го измени на крајот, за да бидеш пауер јузер треба да имаш 100 поста и тн.. Дали ќе треба и репутација да има за да може да пристапи до Вип деловите т.е. даунлоад зона?
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  не, деновите и репутацијата не е воопшто битна, значи и за 2 часа да направиш 100 поста - веќе имаш пристап до ВИП зоните.
   
 9. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Ахаа... значи само 100 поста и брз даунлоад ти треба :D
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  напротив, 100 поста и рапид шер премиум акаунт или пак не-статична ај пи адреса :D

  него дуал кор, ти текнува пред неколку месеци кога ти правев муабет за форумов дека ќе го бидне до пред летово, дека ќе имаме и фтп сервер и сите тие дрн, дрн јариња :D

  само едно нешто не ми се исполни, да биде подигнат од мој личен сервер - т.е. појќе ми се исплати и посигурно е од купен странски сервер - колку за почеток, оти за Т1 конекција ниту едно физичко лице нема доволно средства за да ги покрие трошоците а да оди во минус - не би било реално, освен тоа испод 5-600 евра нема шанси ни минимален сервер да имам :/
   

Сподели преку: