Добредојде на GSM Маcedonia (претставувања тука)

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Божино, 25 фев 2008.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Добре дојде и добар престој!

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Или кога ќе си го изгубат адаптерот па можат да го користат на другите. :)
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  ме изнасмеа, барем 2-3 неделно имам клиенти кои велат дома се искарале за полнач и таткото решава од буџетот да купи екстра по уште еден полнач за во секој штекер да се има пуњач низ куќата, поради тоа што дојде време скоро секој член од фамилијата и по 2 уреди да има. Јас секогаш ги препорачувам како најпрактични:
  [​IMG]

  и не многу скапи, постојат квалитетни кабли и по 2 и 3 метри на истата фирма, иако ремакс и базеус ми се по ќут но вели, дур ги пуниме сите да бидеме во иста просторија? ќе се испокараме :D
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  USB каблите висат на Max TV - то, па кој сака нека си пуни. И така не ни треба брзо пунење, едноставно си легнуваш, и до сабајле се 100 - ка телефоните.
  Шала на страна, само татко ми пуни така, и он не користи пунач.
  За патување се наоѓа мојот или на брат ми пошто неговиот A3 со 1900mAh батерија не претставува проблем со пунење пошто брзо се пуни.
  Јас си користам Fast Charger пунач, а брат ми и мајка ми оној стандардниот што доаѓа.
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 5. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Ја па додека сфатам, па видов дека имало и за усб... :) Ќе си набавам и јас еден два. :D
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  За форумџии, цени со попуст:
  LDNIO SE4432 3.4A 2 метри должина - 700 денари
  [​IMG]

  LDNIO 3631 6 USB ports 3.4A 1.6 метри должина - 600 денари
  [​IMG]

  но на лагер ги немам секогаш, најубаво да се најавите по пп. Јас веќе година ипол на секој можен ќош ги имам и на сите пријатели/роднини што им ги имам дадено се презадоволни + со GG.mк дававме во наградна игра гага и Гораст се попали одпосле одкако го виде, иако е кинески бренд, квалитетотна и сигурна изработка имаат :)
   
  На Dzepar, alfabeta и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 7. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Па тоа сега не ни има работи што не се кинески или не се склопени во кина со нивни делови. Апарати за мерење шеќер во крвта ги даваат кинески па горе долу излегуваат квалитетни, а не па еден продолжен кабел со додаток на УСБ.
  А каде каде е по практичен од еден обичен продолжен кабел со иста па и повисока цена. :)
  Па се надевам ќе ги имаш на лагер од Септември, едно сигурно ќе земам одма штом се вратам. :)
   
 8. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: