Добредојде на GSM Маcedonia (претставувања тука)

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Божино, 25 фев 2008.

 1. мила

  мила Активен Член

  Член од:
  12 апр 2010
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  doesn't :)
   
  На Dzepar и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 2. tomislavvanhelsing

  tomislavvanhelsing Нов член

  Член од:
  18 јун 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  LUMIA 535
  РОМ/Верзија:
  535

  Zainteresiran STUDENT i VREDEN baram rabota vo tekot na sezonskata berba na jabolka,na podracjeto na grad Resen i OKOLINA za sobiranje i transport na jabolka.Za dnevnicata SI postoi bratski dogovor.Ponudi na tel.075328038 TOM. BLAGODARAM
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Си го погодил форумот пријателе.
   
  На ivan88, StalkeR, Bumblebee и уште 8 други им се допаѓа ова.
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Да не мисли на ајфони? :D
   
  На Effendi, ivan88, MacedonianBoy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Или ќе бери реални јаболка за да купи виртуелно.

  [​IMG]
   
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Епа еве ме :D
  Знам, сите од кајгана ме очекувавте.
  Само ми викаат, доаѓај тука, не си го губи времето со луѓе кои што се прават дека знаат сешто, а у опште не ни знаат доста работи.
  Ти им пишуваш цел реферат и поише за Note 9,и на крајта некој будала ти пишува дека сум зборел за тоа iСрање дека било подобро од Samsung Galaxy Note 9.
  И,иначе да на кајгана пишував доста но сега еве ме овде.
  Еве дел од тоа што сум пишувал :
  https://forum.kajgana.com/threads/s...рмации-Прашања-Новости-Официјална-Тема.91201/
  Доста сум познат на кајгана, а денес намерно се зачленив на 9-ти бидејки ѕверот ќе биде отпакуван денес во 5 саат.
  Да, Die hard Samsung фан сум.
  Не сум многу по тоа кинеските телефони, и мразам Ајфони.
  Ме влечат Geek ствари, технологија, иновација, гејминг, програмирање...
  И редовно го следам Linus Tech Tips,како што можете да видите на мојата профилна слика.
  Се надевам дека ќе бидам со добро прифатен на форумот.
  Имам Steam, Discord и YouTube канал, ама не планирам да ги споделам со вас бидејки тоа е дел од мојот приватен живот.
  Overall не сум лоша личност, и се надевам дека ќе се уклопам во Geek друштвото.
  Учам во ПТТ,и струката ми е електроничар за електроника и телекомуникации.
  Да, доста сум добар во делот со телекомуникации.
  ISP ми е Телеком, а сум на оптика.
  Брзините се овие:
  http://www.speedtest.net/result/6902797516.png
  Имам и гејмерски компјутер купен од DDStore со цена од 46 илјади, и со се RGB Маус, Слушалки, Тастатура што одеа во комплет, тогаш цената достига 48.
  Спецификации :
  Матична: MB Gigabyte B360M-H LGA1151 DDR4 2666MHz SATA3 M.2 USB3.1 GBit LAN HDMI/VGA
  Процесор : CPU Core i5-8400 Coffee Lake Six Core 2.8GHz LGA 1151 9MB BOX
  Графичка : MSI GeForce GTX 1050 Ti WINDFORCE OC 4GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 WINDFORCE 2X
  РАМ Меморија : 2x 8GB DDR4 2400RPM
  Меморија : HDD 3.5" 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue 7200rpm WD10EZEX
  Power Supply : PSU 500W Gembird Black Box Power
  Куќиште : ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Water Palace Gaming Black w/o PSU
  Систем: Windows 10 Pro (Пиратски)
  Екранот ми е од Samsung, кој што е плазма LED LCD монитор и телевизор (2 у 1) направен во 2011 - та година, и произведен во Романија. (Моделот не го памтам кој беше, ама екранот е добар и јас сум задоволен).
  А, телефончето ми е Samsung Galaxy J7 2016,купен од Ledikom за 14,800 ден. (тогашна цена). Андроидот е 7.0,а се очекува 8.0 да добие. Купен ми е пред 1 година, и сум прилично задоволен.
  Спецификациите за мојот телефон може да се видат овде:
  https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7_(2016)-7870.php
  Исто така, имам и 32GB SD картица, и Samsung (Tuned by AKG) Слушалки со гумица, кои што ме коштаа 600ден. од Megamobile.
  Полначот ми е Samsung Fast Charger 5V/2A,а кабелот е 1,5метарски кинески квалитетен кабел купен од гац електроник за 200 денари.
  Тоа е се.
  --- Споено дупло мислење, 9 авг 2018, Original Post Date: 9 авг 2018 ---
  Заборавив да пишам исто така кај мене дома стриктно се користи само Samsung телефони.
  Мајка ми, Татко ми, Брат ми, Двете Баби, и Дедо ми само Samsung користат и се пре задоволни. Досега сме немале проблеми.
  Исто така, и за пишување на Android ја користам тастатурата од SwiftKey, иако и онаа на Samsung, и онаа на Google се добри ама не за одредени работи.
  Како Browser користам Google Chrome и Samsung Internet Browser за Android, а за на компјутер користам Mozila Firefox.
   
  На alfabeta, DigitalDreamer и Noc 32 им се допаѓа ова.
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Добредојде. Си заборавил да оставиш и крвна група...
   
  На христијан, stefan_mkd, goran и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Роботи ќе не наследат...
  Хаха,се шалам ;-)
  Нејќев подлабоко да идам, пошто сепак ова е Forum, и треба да се држиме до правила.
   
 9. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Каква крвна група, матичен не оставил :D

  Ако сето тоа било површно...
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Мене посебно ми се допаѓа кога во едно семејство сите користат исти/слични уреди, така помалку главоболка имаат кога некој нешто незнае и треба да му се објасни.

  Добре ни дојде во фамилијата на ветерани гикови, очигледно само тие останавме на форумов.
   
  На goran и The Geek Boy им се допаѓа ова.

Сподели преку: