Добредојде на GSM Маcedonia (претставувања тука)

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Божино, 25 фев 2008.

1. Божино

Божино Член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    81
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    8
    Да не се трупаат теми, сите нови членови (сосе мене де:)) нека се претставуваат тука. Добредојдовте :)

2. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.536
    Допаѓања:
    1.776
    Поени од трофеи:
    358
    Ако ти си ја отворил темава, редот е ти прв да се претставиш :D па после и ние ке се претставиме;)

3. Alfa Mobil Team

Alfa Mobil Team Администратор™

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    17.419
    Допаѓања:
    2.944
    Поени од трофеи:
    358
    Телефон:
    Samsung Galaxy Note4
    РОМ/Верзија:
    SEPF_SM-N910C_5.0.1T
    Добре дојде gsmmkd во мојов живот, и сите членови кои допрва ќе не збилижи овој форум.

бај д веј се викам Трпков Божидар, имам 20 години.
    живеам и роден сум во Скопје, поточно во Чаир - таму и сум роден и таму живеам последниве 14/15 години.

Со мобилни телефони работам веќе добри 12 години, од кои професионално сум ориентиран од 2002ра.

Завршив Средно Училиште за Физичка кулутра и моментално сум во пауза т.е. напоменав и претходно дека професионално се ориентирам на струкава - факултет стрикно за овој дел од високата технологија кај нас сеуште нема, но затоа сум во контатк со многу колеги надвор од нашава држава како и во неа и заедно едни од други учиме. Еден од подобрите начини за да се научи со мобилни телефони да се работи е форум за дискусии во таа бранша.

Затоа и решив јас и неколку фаци да го направиме форумов, затоа што приметив последниве неколку години дека има многу деца и луѓе воедно кои сакаат да го научат "бизнисов" ако може така да се нарече, но сепак според мене е професија.

моментално на форумов само читајте и учете... :D

4. Божино

Божино Член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    81
    Допаѓања:
    2
    Поени од трофеи:
    8
    Христијан Божиноски, call me Божино :), имам 15 години, живеам во Прилеп, учам во СОЕПТУ Кузман Јосифоски - Питу, за форумов разбрав од топикот на МСН на Некро :) и тоа е... Aj сеа ти :)

5. Alfa Mobil Team

Alfa Mobil Team Администратор™

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    17.419
    Допаѓања:
    2.944
    Поени од трофеи:
    358
    Телефон:
    Samsung Galaxy Note4
    РОМ/Верзија:
    SEPF_SM-N910C_5.0.1T
    Добредојде Ахмед (голденмоб), тоа е еден мој драг колега кој се надевам ќе ни помогне околу форумов во врска со делот за сервис на мобилни телефони и рецензии.

6. DualCore

DualCore Познат Член

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    3.748
    Допаѓања:
    35
    Поени од трофеи:
    78
    Ај здраво и до мене.
    Јас Бојан Десподовски. Имам 14 години и живеам во н. Илинден. Осмо одд. сум во Гоце Делчев, исто од Илинден.

Се надевам дека сите од форумов ќе научиме нешто, бидејќи го водат стручни лица.

Поздрав и се читаме..... :)

7. Ivan_K750

Ivan_K750 Член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    144
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    16
    Хелоу и од мене, се викам Иван живеам во Скопје-Бутел 1, учам средно во ПТТ во Скопје и сум 2-ра година и толку од мене :p

8. PhoneMaster

PhoneMaster Член

Член од:
    2 фев 2008
    Мислења:
    395
    Допаѓања:
    6
    Поени од трофеи:
    18
    ајде и од мене еден поздрав..

9. re@ctive

re@ctive Нов член

Член од:
    25 фев 2008
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    0
    Епа ај и јас :) re@active (тука) или reactive89 (на кајгана форумот), иначе се викам Михаил Петровски, 18 години, 4та во средно стручно електротехничко, СЕТУ "Михајло Пупин" - Скопје, насока - компјутерски техничар и автоматичар. Живеам во Скопје, Топ. Поле.

Форумов го чекав со нетрпение, имав зборено предтоа со Alfa Mobile Team за форумов и сум се порадувал малку, и сеа баш ми е мило што проработе :)

И тооо... разбираш :)

10. Butterfly

Butterfly Нов член

Член од:
    26 фев 2008
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    0
    Здраво и од мене ја сум Butterfly мислам дека ќе поминам убаво време на овој форум.
    Се читаме.

Сподели преку: