Дигитална телевизија од близоо без ресивер

Дискусија во форумот 'Електроника' започната од Voorh, 24 сеп 2012.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  Кога тоа, јас знам дека месечно се плаќа плус 300ден.

  Sent from my HTC One S using Tapatalk 2
   
 2. negoznam

  negoznam Активен Член

  Член од:
  3 дек 2008
  Мислења:
  449
  Допаѓања:
  178
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6+
  Сега пред месец и пол беше тоа. А ништо чудно и среќа да имав пошто ме услужија едни нововработени госпоѓици кои само ми дадоа да потпишам дека сум го земал ресиверот на користење.
   
 3. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.647
  Допаѓања:
  1.181
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Да не ти го преправиле автоматски договорот во компјутер кај нив?Чудно е како ти дале без доплата.Мене ми донесоа ваков обичен,кога го видов дека е користен испозалепен целиот со далечинското излижано и прљаво одма им отидов.Ми рекоа дека такви им биле тие дека немале нови.Нови имале само од тие што се со хд и ми рекоа дека за тој се доплаќа,во два салона.
   
 4. macci

  macci Член

  Член од:
  10 сеп 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  што фирма се бе да му се м.чам
  даваат стри користени уреди.па се знае дека нови треба да дадат
   
 5. hacer4e

  hacer4e Нов член

  Член од:
  25 апр 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  здраво дечки малце помош...значи имам HITACHI tv со Дигитални тјунери dvb t2 ја имам уштекано најобична антена рибља коса што ја викаат значи сервисот при скенирање на каналите е он.нет.мк ми наоѓа 60 канали али само можам да гледам македонскиве 7 накали што се е сега начув дека можам и од србија да ги гледам каналиве дека сум у куманово како да го направам и севисот при скенирање да е мтс србија да ми наоѓа српски канали и да ги гледам ....со појачало некои или некоја појака антена да се купи .....се надевам дека ке добијам побрзо одговор од некој
   

Сподели преку: