Декодирање на huawei p8

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од Zero_Zero_HELP, 6 ное 2018.

 1. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Здраво
  Дали ќе може да се декодира
  Huawei p8 со некоја box кутија
  Furios gold или miracle box?
  Незнам кој работи од овие
  Box.
  Мислам дека ќе може со miracle box?
   
 2. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Имаш кодови на ибеј, околу 20 долари се ...
   
  На Zero_Zero_HELP му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Друже но јас прашав дали ќе може со овие кутии наведени горе box.
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас со Флај Кепчн на Фјуриус ги работам, 3-5 минути работа. Кракуван/бесплатен не сум сретнал до сега, ако сакаш брзо да си завршиш работа посети ме во: https://goo.gl/maps/2bLPC3GY6Mk

  повеќето мои колеги го работат со сигма, нкц донгл, смартклип2, но до сега не сум имал секогаш позитивно искуство со претходно набројаниве затоа што за понови апдејти/верзии кај некои хуавеи бараат даунгрејд, бараат рут, знаат да пореметат сеќурити и да ти се отвори 10 пати повеќе работа, фјуриус си ги работи преку сервер со калкулација на код, 102.7% безбедно што би рекол Амди.
   

Сподели преку: