Дебрендирање на вашата Xperia X10!!!

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од divis, 20 окт 2010.

 1. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Што значи тоа ДЕБРАНДИРАЊЕ?!
  Тоа значи дека ако вашиот телефон е брендиран на одреден оператот, пр.Т-mobile,со овој процес вие немора да го чекате операторот да го објави апдејтот за вашиот телефон,наместо тоа можете да го апдејтувате само што ќе се појави апдејтот:!!!:

  ***Ова го правите на ваша одговорност***

  Го дебрандирате со Generic UK firmware.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: