Дали може да сменам софтвер

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од Slavko, 25 фев 2013.

 1. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Прашањево ми е дали можам да сменам софтвер на виваз про,освен преку програмата што е пц суите.Дали постои друг начин и ако постои кој е тој?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  SEUS, SeTool, 4SE.
   
 3. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  е добро каков е овој одговор?
   
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Одговорот на Алфа е ваков:
  Sony Ericsson Update Service официјалната за апдејти.
  SeTool - мислам дека е за флешување на различни фирмвери
  4SE - слично како SeTool.

  Мојот е овој:
  Никогаш не сум имал симбијан Сони телефон, никогаш не сум го сакал симбијанот, јас не можам да ти помогнам. :)
  Мислам дека имаше тема некаде низ Симбијан конкретно за Вивазот (ако не е и тука забутана некаде), така да искористи пребарувањето.
   
  На Slavko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Slavko

  Slavko Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Blagodaram
   

Сподели преку: