Дали знаете кои држави во која област се лидери?

Дискусија во форумот 'Македонија и свет' започната од Alfa Mobil Team, 23 окт 2013.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Смешна и интересна, за некого можеби и тажна но вистинита мапа за скоро сите држави во светот кои се лидери во одредена област направена од Doghouse Diaries. Повеќе информации и објаснување во текстот подолу...
  [​IMG]

  Прочитајте повеќе статистика и видете ја сликата во поголема резолуција тука: http://gsm.mk/dali-znaete-koi-drzavi-vo-koja-oblast-se-lideri
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А Македонија на што сме форумџии-хејтери хахаха :pos:
   
  На krale, Tomekk, username и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  700
  Допаѓања:
  152
  Поени од трофеи:
  43
  Ние сме во ајвар и шопска салата.
   
  На Pane-G и BokUre им се допаѓа ова.
 4. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Ние сме лидери во сељачана по глава на жител.

  Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
   
  На Pane-G и BokUre им се допаѓа ова.

Сподели преку: