Дали да купам HTC 8X

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од Bumblebee, 5 окт 2013.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  размислувам подолго време за виндоус телефон, па некако овој највеќе ми се свиѓа за таа цена а и лумиите ги гледав ама малце се поскапи, па некој сугестии од х8 и виндоус у глобала..?
   
 2. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Podobro nekoj Android :)

  Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk 4
   
 3. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Одличен телефон, одлична платформа, нема да погрешиш.
  WP е за тие што сакаат да бидат поразлични.
  Ако никогаш до сега не си користел, ќе ти треба некое време да се навикниш. Практично WP ти е едно целосно ново искуство со мобилен тел. По некое време нема ништо да ти недостига.
  Ако користиш Windows 8 на PC уште полесно ќе се прилагодиш на метро интерфејсот
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Kako stoi so surfanje na net, fb aplikacijata skype i slicno??
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  И да мој совет купи си 8S поефтин и да сакаш да го продадеш нема да изгубиш многу
   
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  да ви кажам искрено баш затоа го зиам пошо нема лагови и кочења а и да сменам малце од андроид и иос а и фенси мн ми изгледа виндоус телефон :D
  --- надополнето: Oct 5, 2013 4:16 PM ---
  па у мобелих е 11 к 8с а 8х е 16000 а у перфоманси е дупло појак
   
  На Pane-G и Torte Mobile им се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Ако веќе земаш Виндоуз фон, земиси некоја Нокиа Лумиа, бар да бидеш стварно различен, а не ХТЦ со Виндоуз :)
   
 8. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Истото го мислам. Само лумиа. Имаш се шо имаат другите WP телефони, плус супер навигација, камера, батерија..

  Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
   
  На zmejce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. makedonce

  makedonce Член

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Јас го имам HTC 8X повеќе од 5 месеци и сум многу задоволен. Батеријата му е супер работи брзо и без кочење кое често се случува кај Андроид. Единствено што мене не ми се допаѓа е тоа што тастатурата неможеш да ја смениш на 3х4 и нормално нема Македонски јазик. Додека Нокиа овие две опции ги има но не ги забележав при избор. Но како и да е телефонот е супер не покажал ниту еден проблем до сега се работи перфектно, viber, skype, whatsapp, facebook, outlook,... и др. апликации работата истовремено без никакви проблеми. Прво што ми се допадна кај овој телефон е дизајнот, многу е удобен за рака и е матиран не се лизга. Па Bumblebee тоа е од мене се надевам дека сум ти помогнал барем малку :)
   
  На OLI-HAUG, krale и христијан им се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  ипак на крај земав лумиа 920 :beer:
   
  На OLI-HAUG, username, darentie и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: