Дали да апдејтувам на 4.2.2

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од username, 24 апр 2013.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  УФ лапсус , е така ти е тоа кога си локам многу пиво гледајќи фудбал Реал .М и Дортмунд LoL :D
   
  На MacedonianBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Зарем има друг телефон кој има официјален 4.2.2 ? :D
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ја мислам дека има samsung galaxy s4 официјален 4.2.2,и се разбира нексус 4 јб-4.2.2 ,за друг не знам и не сум чул,ако сум грешка ,корегирајте ме ;)


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Абе новиве нормално дека имаат, од с4 до хтц оне до xperia z, али се друго генерациски постаро нема гарант.
   
 5. smole

  smole Член

  Член од:
  16 јун 2008
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  4.2.2 си гази

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Galaxy Nexus покрај Nexus 4. ;)

  Xperia Z нема уште 4.2, а за другите не знам.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. draganco75

  draganco75 Активен Член

  Член од:
  27 јун 2010
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  132
  Поени од трофеи:
  43
  Знае ли некој како да апдејтувам Ноте 2 со кастом ром 4.1.1 (рутиран) ? Ми дава дека неможе да се апдејтува бидејќи "уредот е модификуван" . Дали со анроот ќе може да се апдејтува регуларно?
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Треба да го вратиш во сток -ром и анрут потоа ќе си биде нормално да има апдејт инаку за модификуваното можеш рачно да апдејтираш од ХДА-форум или официјален самсунг .
   

Сподели преку: