Дали да апдејтувам на 4.2.2

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од username, 24 апр 2013.

 1. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Ми стои во нотификација упдејт на 4.2.2

  Дали да го упдејтувам? Телефонот никогаш не е рутиран ниту му е менуван ром.

  Искуства со 4.2.2 официјален некој од форумов да сподели мислење.

  Дали ако го качам на 4.2.2 можам да изгубам после тоа да неможам да го рутирам и да му сменам ром?
   
 2. Klanistok

  Klanistok Администратор™

  Член од:
  8 јун 2009
  Мислења:
  943
  Допаѓања:
  554
  Поени од трофеи:
  93
  шибај на 4.2.2 можеш да рутираш
   
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Слободно оди на 4.2.2, подобар е. Разлика е само што сега ти е активен 4г (што тебе тоа воопшто не ти е битно). Со 4.2.2 ќе ти биде деактивирано. Ама многу е подобар и побрз.
  И обавезно после апдејт провери дали baseband ќе ти се апдејтира на .48.
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Аптејтирај слободно и шибај ќе има за него root и custom :)
  Не е тоа ајван со iOS, проблеми со батерии дали ќе има џејлбрек и седруго ;)
  Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Што си напален бе пане? :D


  Sent from my iPhone using Tapatalk 2
   
 6. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Апдејтирај.
   
 7. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Апдејтувај што му се мислиш

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 8. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Апдејтот пројде мазно ко тазе бричена п...

  целиот процес не беше повеќе од 5 мин.
   
  На Pane-G, Alexx и Војвода им се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А што телефон имаш ???:)
   
 10. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  леле панче, не виде темата дека е за Нексус 4? пу бре пане. :D
   

Сподели преку: