Гледате ли серии? Кои?

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Jane, 29 авг 2008.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  знаеш што викаат, со деца не се пие ракија зошто ќе ти ја изедат салатата, а овде би било не се реплицира со дечиња на форумов зошто ќе ти ги направат цитрони.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  па што ќе реплицираш коа се е тоа вистина, нема што да вратиш :)
   
 3. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Малку ќе ја воскреснам темава :)
  Серии многу и многу не гледам повеќе сум по филмите, ама така активно си ја следам Game of Thrones и од скоро почнав Legion. Да не ги бројам тие CSI, Las Vegas, NCSI оти ги гледам само кога ќе ги начекам :)
  А би ви ја препорачала серијата Extant со Хали Бери, малку повеќе фантазија има ама интересна серија е. :)
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.496
  Допаѓања:
  2.976
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  1. Lucifer
  2. The Flash
  3. Game of Thrones
  4. Ray Donovan
  5. Modern Family

  за пола од овие дури се каам што сум зависен и пробувам да ги избегнувам, посебно последниве две. Сепак времето ми е повеќе вредно него да го поминам пред телевизор, али ај да се вклопам у нормалата :D
   
 5. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  Peaky Blinders, многу фраерска ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Игра на тронови
  Флеш
  Агентите на Ш.Т.И.Т.
  Теоријата на големата експлозија
  Досиејата Икс
  Црн список

  Само кога имам време и не ги гледам редовни епизоди ,но тие серии ми се интересни посебно Игра на тронови и Црн список . А едвај чекам серија Викинзи  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 7. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  The Sinner

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 8. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Ја се заразив со една нова серија BlindSpot, денес планирам да ја завршам првата сезона, севкупно има три и мислам до сега најдобра серија е од овој тип на серии. Да не беа толку долги епизодите мислам дека до сега три пати би ги изгледала сите три сезони.
   
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Моментално сум заљубен у Hannibal серијата.
  Паралелно ја гледам и Legion втора сезона (иако изглегоа сите епизоди, малце сум кнап со време).
   
  На alfabeta и kirev им се допаѓа ова.
 10. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Мои омилени серии беа и уште се:
  1.Only fools and horses
  2.Two and a half men
  3.Frasier
  4.X-files
  5.Lud, zbunjen, normalan

  Малку ретро ама тоа е.
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: