Гледате ли серии? Кои?

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Jane, 29 авг 2008.

 1. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  603
  Допаѓања:
  288
  Поени од трофеи:
  63
  Јас ја следам серијата Дора и Чизма феноменална серија на мтв 1.
   
 2. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  474
  Допаѓања:
  210
  Поени од трофеи:
  43
  Resurrection ...нова серија ...

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 3. icemaher

  icemaher Нов член

  Член од:
  9 мај 2014
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Моментално:
  24 Live Another Day, Crisis, The Mentalist, Hawaii Five 0, The Americans, NCIS LA, Death In Paradise, Line of Duty, No Limit, TURN
  Еве ја целата листа, +- неколку серии:D
  1. 24 се уште трае, ја гледам
  2. Prison Break цела серија
  3. The Unit цела
  4. The Shield цела
  5. Ultimate Force цела
  6. Sleeper Cell цела
  7. Band Of Brothers цела
  8. Vratice Se Rode цела
  9. NCIS (2003) престанав после 5-6 сезона
  10. NCIS: Los Angeles (2009) се уште трае, ја гледам
  11. Criminal Minds (престанав после 5 сезона, предосадна серија[​IMG])
  12. Kidnapped цела
  13. Vanished цела
  14. Dexter (2006) цела
  15. The Mentalist (2008) се уште трае, ја гледам
  16. Leverage (досадно[​IMG])
  17. Dark Blue цела
  18. The Pacific цела
  19. Life цела
  20. Spooks MI5 (2002) цела
  21. Luther s03
  22. Strike Back цела
  23. The Bridge цела
  24. Lie To Me s03
  25. Human Target s02
  26. Las Vegas цела
  27. The Grid цела
  28. Blind Justice цела
  29. La Femme Nikita - неколку епизоди
  30. Over There цела
  31. The State Within цела
  32. XIII-The Conspiracy цела
  33. Castle - неколку епизоди, престанав, досадно[​IMG]
  34. Covert Affairs -II-II-
  35. Day Break цела
  36. East West 101 неколку епизоди
  37. Justified s02
  38. Penguins of Madagascar неколку епизоди
  39. The Fixer цела
  40. Nikita s02 2-3 сезони
  41. Breaking Bad цела
  42. The Kill Point цела
  43. Flashpoint - неколку епизоди
  44. CSI Las Vegas - неколку епизоди
  45. The Philanthropist цела
  46. Alias - скоро цела серија, престанав кога почнаа некои нереални работи, супермоќ и сл.
  47. The Glades s03
  48. The Last Templar цела
  49. Whitechapel - прва сезона
  50. Blue Bloods s02
  51. The Wire цела
  52. Hawaii Five 0 се уште трае, ја гледам
  53. Kidnap and Ransom цела
  54. The Killing цела
  55. XIII: The Series до последната сезона
  56. The Last Enemy (2008) цела
  57. Injustice (2010) цела
  58. Breakout Kings цела
  59. Homeland (2011) цела
  60. Unforgettable (2011) неколку епизоди
  61. Person of Interest (2011) неколку епизоди
  62. Alcatraz неколку епизоди
  63. Forbrydelsen s02
  64. Missing цела подобро да не ја ни почнував
  65. Inside Men цела
  66. Public Enemies
  67. Touch
  68. Sherlock цела
  69. Line of Duty се уште трае, ја гледам
  70. Blackout цела
  71. Crisis ја гледам
  72. TURN
  73. No Limit
  74. Banshee цела
  75. The Red Road цела
  76. Golden Boy неколку епизоди
  77. Vegas цела
  78. Pepel
  79. Serangoon Road
  80. True Detective
  81. The Bridge US неколку епизоди
  82. The Following ја гледам
  83. Last Resort цела
  Разните бои ми се од друг форум па некои не можев да ги сменам
   
  На Torte Mobile и kirev им се допаѓа ова.
 4. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.155
  Допаѓања:
  412
  Поени од трофеи:
  83
  ^ и имаш време за нешто друго во животот?
  Јас кога ја гледав Fringe ми одземаше многу време, 5 сезони по 21 епизода, 5сез. 13 мислам беше. И не не пробувам да гледам серија со повеќе сезони од 5 со по 45-1 час епизода. За кратки од типот на Two and a half или Big bang ok.
   
  На Bumblebee, icemaher и stefan_mkd им се допаѓа ова.
 5. icemaher

  icemaher Нов член

  Член од:
  9 мај 2014
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Сето тоа е гледано од 2007 па наваму.:D
  Меѓу првите беше 24 која ја гледав речиси цел ден, 6 сезони за една недела. После неа продолжив како по листата погоре што оди, ама полабаво.
  Сега по една епизода до две дневно гледам од актуелниве/новиве серии и толку, боли глава/очи.
   
  На AlexM му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.155
  Допаѓања:
  412
  Поени од трофеи:
  83
  Која ти е фаворит ?
  Јас мислам како Breaking Bad нема или подобро да се изразам, јас не сум гледал досега.
   
 7. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ако не ја завршеа веке стануваше како шпанска сапуница..

  Game of thrones е мн. добра, ако некој не ја гледа многу испушта.
  The fall исто многу добра серија, bbc продукција.
  Broadchurch исто добра серија, bbc продукција.
  True detective чекам втора сезона, а многу сум задоволен од првата. Глумата е феноменална.
  Fargo сеуште 4 епизоди но се гледа дека ке е ремек дело.

  И уште неколку други гледам, што комедија, што сај-фај..

  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
   
 8. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.155
  Допаѓања:
  412
  Поени од трофеи:
  83
  Колку сезони се предвидени од GoT?
  планирам да ја почнам по 2 месеци пауза од серии.
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Game of thrones е многу добра серија и покрај што сум пропуштил минатите сезони.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 10. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Мислам дека 6 сезони, сега засега..

  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
   

Сподели преку: