Гледате ли серии? Кои?

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Jane, 29 авг 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  Значи прво да појаснам, не станува збор за шпански серии, туку мислам на америчките серии од типот на Prison Break, 24, Lost, Heroes.... и многу други што ги има. Кои сте ги изгледале? Какво мислење имате? Која е најдобра според вас?
   
  На draganask му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Јас сум LOST тип
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  Лост? Што се работи во таа серија? Изгледав 3 епизоди и заклучив дека е најглупата серија што ја направиле:D Некако без поента ми беше...

  Иначе ги имам изгледано Prison Break до 3та сезона и 24 сите 6 сезони. Искрено неможам да се одлучам која е подобра. Сепак и двете би ги вброил во најдобрите серии што некогаш постоеле. Како што ќе изгледаш една епизода, одма те тера да ја гледаш и следната да видиш што ќе се случи...
   
  На Alumen :) му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Господе Боже Јане.Одма трчај на торент и симнувај LOST.Абе шом МЕНЕ ме заинтересира нема некој кој нема да биде заинтересиран.Ги иам глеано и Prison Break и 24.Јаки се сите три.Глеј истото е и со LOST глеаш 2-3 епизоди и навлечен си на серијава ко за СЕКС...ВЕРУВАЈ МИ
   
 5. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  Па тетин ми ја изгледал рече досадна е да не ја гледам. Женска ми и она гледала неколку епизоди и она рече не ја бива. Призон Брејк и 24 некако најдобри испаднаа. Едвај чекам премиерата на 1ви Септември од Призон Брејк 4та сезона да почне.
   
 6. cyberbaze

  cyberbaze Член

  Член од:
  17 јун 2008
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Хироус , прва и втора сезона ги изгледав чекам на снимање на 3та.
  Иначе избегавам да почнам со призн брејк (со оглед на тоа што видов кои последици ги имаа тие што гледаја) со цел да си зачувам риал лајф :)
  ЗАРАЗА !
   
 7. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  Дефинитивно Лост гај сум јас. Од 1 Јануари почнува 5тата сезона, а од Септември, оваа година почнува 4тата. Едвај чекај. Позакон серија нема. Јане дефинитивно фати од почеток да ја гледаш.
   
 8. Ike

  Ike I Know Everything

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Највеќе ја гледам Лост и омилена серија ми е до сега. Иначе ги гледам и:
  Пријатели
  The 4400
  Како ќе каже џим (не многу често)
  Everybody loves raymond (не многу често)
  Las vegas (многу ретко)
  CSI (исто така многу ретко)
   
 9. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  Дај кажете ја приказната на таа Prison Break, пред некое време дознав дека постои :pos:, на која програма ја има и кога се емитува ?
   
 10. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Слабо гледам серии...
   

Сподели преку: