Гласајте за моделот на GSMmkd маиците

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Jane, 18 авг 2008.

?

Какви да бидат маиците?

 1. 1

  11 гласови
  55,0%
 2. 2

  9 гласови
  45,0%
 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Мора до утре задутре да гласаат членовите што планираат да идат на собиранката и да земат маици, какви да бидат маиците. Има 2 варијанти

  1. Логото наше во мала верзија, лево кај градите како што стојат логоата на сите маици.
  Од позади само www.gsmmkd.com како што стои презимето на дресовите, одприлика така.

  2. Логото наше во мала верзија, лево кај градите како што стојат логоата на сите маици.
  Од позади сликата на бошко од оваа тема.

  Гласајте да знаеме какви да бида маиците, најкасно до утре евентуално задутре. Секој што планира да земе маица, пожелно да гласа и во пост подоле да напише кој број (M, L, XL, XXL). Цената не би била повеќе од 200-250 денари.
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Јас сум за 1вата варијанта, величина L.:)
   
 3. PhoneMaster

  PhoneMaster Член

  Член од:
  2 фев 2008
  Мислења:
  395
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  нормално првата која воедно и беше мој предлог и многу посветски ми делува некако а иначе сакам xl
   
 4. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  гласав за второто. м користам
   
 5. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Прва и мене ми се допаѓа повеќе.
  Користам L.
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  4 поста, 10 гласа. Без да се напише величина, не се зима во предвид гласот. Јебига заборавив да штиклирам кога ја правев анкетата да се гледа кој за што гласал.
   
 7. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Хмм.. сеа ќе треба да пишуваат величина оние кои гласале, а не пишале.
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  второто - м.
  коска147: - второто - л. :pos:
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  За мене 2 - второто само незнам дали L или XL :sado:
  Какви ќе бидат маиците од оние СУПЕР ХИТ - куманово ? ако се од тие имам дома такви да видам која големина ќе ми одговара? ... зошто сите скоро на нив штампаат
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  иксел.
   

Сподели преку: