Генерална дискусија за Кинески помалце познати брендови (clone free)

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од AndrejGagale, 21 авг 2009.

 1. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Јас од Анхоч го имав земено и тогаш имаа различни модели од таа марка, а мислам и дека сеуште ги продаваат.
   
 2. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Да прашам нешто. Можат ли да се бришат или стопираат сите тие кинески апликации кои зафаќаат голем дел од internal storage без да се оштети некако софтверот на мобилниот?
  Не можам ни една апликација да апдејтувам не па да инсталирам. :/
   
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Теоретски да. Само е скроз ралично од телефон до телефон. За кој те интересира?
   
 4. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Gsmart arty a3
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  0. Направи комплетен бекап. И на ромот.
  1. Root направи му. После стави го link2sd и суспендирај ги софтверите што те нервираат. Еден по еден, не брзај
  2. Најди друг фирмвер и пробај го
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: