Генерална дискусија за Кинески помалце познати брендови (clone free)

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од AndrejGagale, 21 авг 2009.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Како е ова НАЈБИТНО де жити се?
  Тим Кук, ти ли си?


  Sent from my Nexus 5
   
  На dino_bt, Noc 32, 995user и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Само да видиме со камера и цена како ке биде :D

   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  S625....zzzzzz
   
 4. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Mediatek 6750..T860MP2.....
   
 6. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  63
  После РН3, никад нема да купам телка што нема мин 4000mah

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  995user, psyside, Gajche и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  484
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
 8. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Во Скопје има некој што користи GSmart Arty A3 или било каков GSmart модел? Кога го купував (пред околу две години) ми викаа ко топла алва им се трошел телефонов, а од тогаш до ден денес ниту еден не видов/сретнав со ваков телефон. Се осеќам ко малку да ме направија будала O.o ама па телефонот си е добар, по издржливост мислам кога ќе го треснеш од земја сакајќи или несакајќи горе доле е на ниво со Nokia. :)
   
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Првпат слушам за телефонов, исто и мислам дека ретко и кој слушнал тука и прати некој гигабајт телефони
   
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Тој го носеше мислам Антариус за ВИП, кај нив ги продаваа. Тоа е веќе заборавена работа, тешко нешто со него.

  Sent from my MI 5
   

Сподели преку: