Генерална дискусија за Кинески помалце познати брендови (clone free)

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од AndrejGagale, 21 авг 2009.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Од каде овие "точни" информации?
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Се е достапно, 'таму надвор'. Што поточно те интересира?
   
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ако пишувате пишувајте со факти, а не ваши предпоставки да не речам ванѓи.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Noc 32 и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 4. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Можи од нет, а?
  https://www.statista.com/chart/5524/smartphone-shipments-in-china/

  [​IMG]

  сигурно ќе крени со седумката во Q3 ама колку ќе видиме.

  Можи вакви факти или и за ова се добива бан?
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Е па Ќе крене...
  Ама и други треба да биде појасно ајфонот во Кина колку што знам е доста поскап...
  И најбитно аппле праве профит во КИНА колку сите кинески брендови заедно...
  Така да далеку е од истиснување...
  Ако некој е таму пратен во вечна Ловишта тоа е Самсунг...


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 6. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  805
  Поени од трофеи:
  158
  Не филозофирај туку признај кога ќе згрешиш.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ќе признае кога ќе ја смени марката. Но научил дека Апла има најголема маржа од сите ;)
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  до лани Оли беше андроидски настроен, го трокаше ајфон, иначе што има да мења ако се пронашол и увидел дека уредов сегашен му врши подобра работа.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Ilija и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 9. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  До лани беше WP настроен..
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  да за камера само. еве по стоти пат ќе кажам камерата не го праи уредот најдобар.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: