Генерална дискусија за Кинески помалце познати брендови (clone free)

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од AndrejGagale, 21 авг 2009.

 1. AndrejGagale

  AndrejGagale Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Незнам дали е за овде темава ама еве ќе пишам. Гледав телефонче слично на Iphone 3G незнам како се вика и ми вели дека има ТВ, е сега навистина фаќа ТВ???? Тоа е едното прашање, дали има маани како на пример јава и слични работи да му недостасуваат, или некои други.

  Поздрав!
   
 2. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Кинеските телефони се познати по тоа што некои од нив имаат ТВ приемник, користење на 2 сим картички во исто време, погласен звучник (некои од нив.. не сите кинески телефони ги имаат овие работи што ги набројав), но не сум сретнал до сега на кинески телефон да може да се инсталира јава... Единтвено на ептен ретки (досега 1 или 2) сум успеал да инсталирам некоја игрица и тоа во типот на .nes што е далеку од јава. Поминало по крај јава и не застанало :) Не е некоја новост ТВ приемникот кај кинеските телефони.
   
 3. AndrejGagale

  AndrejGagale Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Аха значи не можи јава, а дали фаќа ТВ? Некој од нашиве програми?
   
 4. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Да фаќа зошто иде на антене не преку интернет.

  И значи јава не може да се инсталира а??

  Еден другар има н98+ и сака опера за интернет да стави, ама посе изгледа нема да може.
   
 5. AndrejGagale

  AndrejGagale Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Значи само за стилот и ТВ вредат, може и повеќе ама пак се евтини!:Незнам:
   
 6. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Па чим неможеш ни јава да ставиш на нив, не вредат за ништо, евентуално како 5-ти телефон да го користиш:rolf:
   
 7. mecho

  mecho Член

  Член од:
  11 апр 2009
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Iphone Kopija

  Скоро сите понови модели на копии на Iphone имаат подршка на JAVA , а тој моделот за кој што зборуваш ти со TV е еден од тие понови модели , така да има подршка на JAVA . Значи беспрекорно ќе функционира и ЈАВА и ТВ. За ова ти гарантирам бидејќи јас користам и продавам таков модел . Ако сте заинтересирани пишете

  Поздрав
   
 8. AndrejGagale

  AndrejGagale Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Аха, си разгледувам вака а можно е и да земам само не ми се верува....друго е оригинал друго е копија. А овие се баш за зборување само две картички опниму и то е то!:НеареН:
   
 9. Nenaspan

  Nenaspan Нов член

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  dali ovie kineskive iphone podrzuvaat isti apliakcii kako i Originalen iphone jas mislam deka nemozi bidejci kolku sto znam baska e operativniot sistem ama sepak ako znaj nekoj neka kazi podetalno sho podrzuva a sho ne kineskio iphone.
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Фала богу не подржуваат:) иначе никој не би купувал оргинален.
   

Сподели преку: