Проблем Гасење на екранот при играње...

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од Arsenio.T, 19 фев 2018.

 1. Arsenio.T

  Arsenio.T Член

  Член од:
  16 мај 2014
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Имам Huawei p9 lite 2017(PRA-LX1) кога играм некои игри како "need for speed most wanted", "dream lige 2018" по некое време ако не го допрам екранот сам се заклучува, а поставен ми е на 30 сек. времето на гасење на екранот бидејќи нема опција да стои уклучен нон стоп, тоа многу ми досаѓа, ве молам ако постои решение пишете.(инаку кога гледам филмови не се гаси...). Однапред Ви Благодарам.
   

Сподели преку: