Гаранција на мобилен телефон-искуства во врска со неа

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од HalfGrown_IDIOT, 23 мај 2012.

 1. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  151
  Поени од трофеи:
  43
  Нека и го заменат за нов. Или поништи им договор.
   
 2. HalfGrown_IDIOT

  HalfGrown_IDIOT Член

  Член од:
  6 сеп 2010
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Веројатно ќе ми дадат нов телефон,чекам па ќе видиме дали ќе биде така...плус им однесов и копија од закон за заштита на потрошувачи,нека имаат на ум дека сум во право!
   
 3. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  1.179
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Баш ме интересира што направи,дали ти дадоа нов или не.
   
 4. HalfGrown_IDIOT

  HalfGrown_IDIOT Член

  Член од:
  6 сеп 2010
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  нема ништо уште,велат нареднава недела сигурно ќе ми дадат,амаа дури не видам и не допрам не верувам.
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Која државна дирекција е задолжена да асистира при остварување на правото на потрошувачите, кога продавачот одбива да ја признае гарнацијата?
   
 6. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.049
  Допаѓања:
  459
  Поени од трофеи:
  113
  Мислам дека беше пазарна,но сепак за посигурно јависе да прашаш.

  Sent from my HTC Hero using Tapatalk 2
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  И јас мислам дека е пазарен инспекторат - ама ај и некој друг нека каже.
   
 8. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  Иди до пазарен инспекторат и побарај некој инспектор би требало да ти го реши проблемот. Бтв иди кога отвараат ако сакаш да најдеш некој тамо зашто после инспекторите се на терен ;)
   
  На Jane и krale им се допаѓа ова.
 9. HalfGrown_IDIOT

  HalfGrown_IDIOT Член

  Член од:
  6 сеп 2010
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Дечки,бев денес во Вип и ми рекоа дека заменскиот телефон е во салонот,се чекало само на документацијата да стигне утре или задутре па ќе ми го дадат,НАВОДНО НОВ.Велам наводно бидејки ми дојде преку и телефон и се и се сомневам дека ќе биде се во ред и овој пат.
  Ми рекоа дека го тестирале телефонот во салон и дека е се во ред,но јас се прашувам кој им дава за право да го полнат МОЈОТ НОВ телефон за да го тестираат?Зар не треба телефонот да е во кутија со пломба?
  Нервите ги оставив со овај телефон,место да ми е мерак да го користам,преку ми е дојдено од него...
   
 10. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.643
  Допаѓања:
  1.179
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Е добро де,на крај краишта ништо страшно.Те разбирам како ти е ама таква ти била среќата.Кога мене ми се случи два нови лаптопи да бидат расипани...што да ти кажам
   

Сподели преку: