Галантерија за Нексус 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од username, 10 мај 2013.

 1. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Футрола на извлекување имаш на зелено пазарче, врати се некоја страна поназад ќе ја видиш.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
   
 2. Kristijan94

  Kristijan94 Нов член

  Член од:
  27 дек 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung Alpha
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Што пари?
   
 4. bagibmwm3

  bagibmwm3 Член

  Член од:
  19 апр 2009
  Мислења:
  310
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  помош околу избор на слушалки за нексусов....

  каде да барам во скопјево?

  кои ги предлагате вие ? :)
   
 5. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Ако буџетот ти е до 1000че, би ти предложил AKG 321. Ги има во Аудио Центар Болин, во ГТЦ горе на прв спрат. На попуст беа, верувам дека уште се, и чинат околу 900 денари. Истите ги имаш и во Нептун, али за 1200-1300 денари.
  Ако ти се даваат помалце пари, за 400-500 денари, исто имаше некои АКГ слушалици во Болин, али нив не ги имам пробано. И во Дуна ги имаш истите.
  Првите ги слушнав и сум задоволен од квалитетот, за другиве, продавачот рече, дека за парите нема подобро. :)
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Akg K309 или 321 .
  Ќе дадеш поише пари али бар ќе имаш квалитетна слушалка.
  ја ги имам к309,топ слушалче за мој вкус,не фарбаат скоро ич,реален звук без препумпани bass-ови.
  Не се FULL in-ear
  околу влезот на увото таков модел се,
  мене искрено ме болат ушите/ушната шуплина
  после 30.минити слушање со Full in-ear слушалки
  плус басот ми е пре интензивен.

  [​IMG]

  Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk Pro
   
 7. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Овие 309 мислам дека беа тие што беа околу 400-500 денари, ама не сум сигурен. Пошто гледам на еден Б'лгарски сајт, се 16 лева, што би дошло 8 евра.
  За тие пари, нема да се добие ништо посебно, али каде каде се подобри од оние обичните слушалици што доаѓаат со телефоните.
  Слушалици што не го бојат тонот, со реален звук...е за такви... од 100 евра па нагоре. Ма и тие нема да го овозможат тоа до толку...
  За обичен слушател си се супер. За ентузијасти...мало сутра :)
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Овие што ги имам к309 се 12-тина евра,јас од Грција ги купив пошто забораив слушалки да си земам од дома и се изненадив.
  За таа цена се сосема добри.
  321 се една-две класи погоре
  и се подобри од 309.
  Не сум пробал 321 али сум читал рецензии и викаат дека се екстра.
  За 1000.ден бољи слушалки во Скопје мислам дека нема.

  А за слушалки што воопшто не фарбаат,за такви ќе треба 500-600 евра ако праиме муабет за high-end.
  Студиски монитор слушалици AKG 141-Monitor серијата али тие се големи слушалици поголеми од Beats Pro.
  A за in ear мониторинг поготово за бубњари/тапанари се знае Shure,гласна прецизна слушалка.
  Има и Audio Techica
  и Bayer Dynamics многу добри профи in-ear мониторинг слушалки.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk Pro
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Многу јасно си е тоа :) И како се акг-то, споредени со обичните слушалици што доаѓаат со телефон, во твојот случај со ноут 3 ? Јас од слушалиците на с3 бев доста задоволен, со мали подесувања, вадеа пристоен звук :)
  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 10. Kristijan94

  Kristijan94 Нов член

  Член од:
  27 дек 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung Alpha
  400 denari
   

Сподели преку: