Галантерија за Нексус 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од username, 10 мај 2013.

 1. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  Иди во ProSport на Партизанска, дијагонално од Соборна... Имам доста добра земено од таму, ама ми беше за Нокијата и малку е мала за Нексусов. Би требало да има нешто. Таа што ја имав беше како џепче и со лепенка одозгора, мека одвнатре.
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Дај бе кажете кај да најдам задна фолија за нексусов 4 ... предна има ама не и задна

  и некој бампер или некоја посаглам футрола
   
 3. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Каква футрола бараш? Ако сакаш на извлекување има и на пазар, бампер или некоја саглам маска нема кај нас...
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Па убав бампер или само фолија за позади

  имам инаку силиконска и дефендер бел ама го грубат
   
 5. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Мене па тој бамперот само од страни што штити многу ми е грд. Иначе што и да стаиш ќе го груби, тоа е ако сакаш да ти биде заштитен... И фолиите го грубат. :)
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Знам јбг ... напред ставив фолија и ми го покриваше сензорот, како цело време да е притиснат и плус лошо изгледа дека не е до краевите пошто е заоблен и нема да фати
  така да само за позади фолија ако најдам ако не ќе чекам да стигне нешто
   
 7. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Фолииве од ибеј се сецнати кај сензорите, не се како овие кај нас што ги продаваат... со сиот памет ти викаат не прави проблем фолијата, а кога ќе го тргнеш од уво телефонот не се пали екранот автоматски...
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 8. notranex

  notranex Нов член

  Член од:
  21 фев 2009
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Колку кошта?
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  600д
   
 10. Kristijan94

  Kristijan94 Нов член

  Член од:
  27 дек 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung Alpha
  Да не знае некој каде може да се најде задни заштитни фолии и футрола на извелкување ?
   

Сподели преку: