Галантерија за Нексус 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од username, 10 мај 2013.

 1. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Ме интересира дали има по мобилариве што се на форумов галантерија за телефонов. Фолија за напред и некој заден капак нешто слично на ова:

  [​IMG]

  или ова:

  [​IMG]

  Или некој ако има вишок слична футрола и ја продава нека пише.
   
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Заден капак јас си купив од Капиштец. Значи продавницата се вика Аларм и е веднаш до Беверли Хилс.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 3. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  По која цена го зеде и што квалитет е?
   
 4. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Океј е квалитетот и бајаги го штити , 400 денари ја купув. Иначе фолии има во Мобеликс само имаат еден отвор само кај камерата а јас барам да има и кај сензорите. Барав футрола на извлекување ама не можам никаде да најдам.
  Вака нешто изгледа капакот ова од позади е полупроsирно.

  [​IMG]

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Имам фолии за ова моделче и обични и мат.

  Што се однесува до футроли, моментално имам 4 видови, силиконски црни, силиконски црно-проѕирни, задни капачиња црни и силиконски бело-проѕирни.
   
 6. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  што цена ти е фолија напред и задно капаче црно. пиши ми на пп
   
 7. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Каква Фолија имаш? Ако е ваква кажувај инфо во пп да дојдам да купам.

  [​IMG]
   
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Аман :) Пет пати ме прашуваш ти објаснив какви се и двете и мат и обичните се поинакви, ама сосема се во ред, без никакви проблеми ги користат многу луѓе. :)  Цените на сите футроли се 400д, а на фолиите 200.
   
 9. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Можеш да ставиш слики од футролите? барем од црните?
   
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Еве отприлика како изгледаат.


  Може и достава низ цела Македонија (плус 100денари за мала нарачка, бесплатно за голема)

  [​IMG]

  [​IMG]
  (на овие не го пишува тоа што го пишува овде од страна, нешто друго пишува).
   
  На Alexx и zokimk им се допаѓа ова.

Сподели преку: